reklama
piątek, 11 sierpień 2017 05:56

11.VIII Jednorazowe premie i podwyżki dla pracowników wojska 

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tradycyjnie już przed Świętem Wojska Polskiego, pracownicy zatrudnieni w instytucjach i jednostkach resortu obrony narodowej wg stanu na dzień 30 czerwca br . otrzymują  jednorazową premię. Tym razem będzie to kwota od 1500 do 1700 zł, ale nie obejmie osób, które były nieobecne w pracy powyżej 20 dni. 

Jak wynika z opublikowanego na stronie nszzpw.pl  pisma wiceministra ON  Barłomieja  Grabskiego z 18  lipca br .  wypłata jednorazowych premii w kwocie 1500 zł brutto obejmie wszystkich pracowników  resortu ON  ( objętych  Ponadzakładowym Układem Zbiorowym  dla Pracowników Wojska, przepisami  o służbie cywilnej oraz o pracownikach urzędów państwowych).  Pod warunkiem, że są zatrudnieni  na dzień 30 czerwca  br.  oraz przepracują  do 15 Sierpnia br. co najmniej 12 miesięcy ( nie dotyczy nowo sformowanych jednostek, w tym obrony terytorialnej).  

Wyższe premie w kwocie 1700 zł otrzymają pracownicy  na stanowiskach specjalistycznych i kluczowych  dla sił zbrojnych związanych m.in.  z obsługą i diagnostyką sprzętu, łącznością, informatyką i kryptologią, obsługą lotnisk i portów czy nadzorem inwestorskim, a także realizujący zadania  wykraczające poza zakres obowiązków  oraz wynikające z zastępstw. 

O połowę niższe premie otrzymają pracownicy, którzy  od 1 stycznia br. byli nieobecni  od 10 do 20 dni . Natomiast nagrody nie otrzymają osoby, które były nieobecne powyżej 20 dni ( nie obejmuje to urlopu wypoczynkowego  oraz leczenia szpitalnego) oraz naruszyli przepisy Kodeksu pracy.

Należy przypomnieć, że  nagrody  jednorazowe  są przyznawane od kilku lat z okazji Święta Wojska Polskiego w różnej wysokości ( średnio 1000 zł w 2016 r. oraz 1200 zł w 2015 r.).  Ta jednorazowa wypłata  nie jest wliczana jako stały składnik wynagrodzenia, na czym zależy związkowcom. 

Od kilku miesięcy  resort obrony narodowej prowadzi ze związkami zawodowymi negocjacje w sprawie zmian do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracowników Wojska.  Podczas ostatniego, lipcowego spotkania,  dyrektor Departamentu Budżetowego gen. dyw. Sławomir Pączek zapewnił, że resort ON zamierza wywiązać się z obietnic złożonych 6 maja 2016 r.  Uzgodniono wtedy, że pensje  pracowników  wojska w latach  2017-2019  będą zwiększały się corocznie o  5 proc. ponad ustawowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń.  Na 2018 r.  MON zaplanował wzrost o 5 proc. płac  plus wskaźnik jaki będzie dla pozostałej części sfery budżetowej, co może wynieść razem ok. 7,3 proc., ale – jak dodał generał, jest to dopiero etap planowania przyszłorocznego budżetu. Podwyżki obejmą także pracowników Urzędu MON

Jednocześnie - jak czytamy na stronie www.nszzpw –  przedstawiciele MON poinformowali, że w związku z utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej  resort ON planuje w przyszłym roku zwiększenie zatrudnienia o 1000 stanowisk.  Ry

 

Czytany 18033 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Tomek

  Lepsi, gorsi, żołnierze, cywile po co tyle jadu w tych wypowiedziach współpracujecie ze sobą na co dzień- kasa, kasa a gdzie dobro służby , firmy przestańcie się opluwać. W poniedziałek znowu się spotkacie i będziecie się uśmiechać i włazić sobie w d....ę jeden -drugiemu. Trochę wyrozumiałości ,szacunku do siebie a nie wytykać sobie kto ile komu i po co. Respect.

 • Edi

  Do TOMEK , znając realia w armii to nie będą się w poniedziałek uśmiechać tylko powiedzą, że jak dostałaś premię to zap.......j.

 • Max

  Tak jest bo mon to wielka porażka.

 • John,

  Najbardziej cieszą się byli żołnierze, aktualnie emeryci, pułkownicy, podpułkownicy, majorowie którzy zajmują kluczowe etaty. A tak nie jest?

 • P.RON

  Witam

  Dlaczego tak jest jeden z drugim uwaza, że Żołnierzom zostały odebrane pieniążki a Pracownikom dane? Bierzcie pod uwagę, że pensje i przywileje są u Was zdecydowanie większe , to nie jest ważne ? Przy takim Święcie część z Was dostaje awanse a co za tym idzie większe pieniążki to się nie liczy? A bo pracownik raz na jakiś czas dostanie jednorazowa daninę to już boli ? Ktoś napisał, że pracownik ma w dupie, tu się nie zgodzę, wiadomo zdarzy się ekipa, której nie chce się pracować ale z żołnierzami jest podobnie, jesteśmy jednym wujem podszyci. Roznimy się pensjami i przywilejami. Pozdrawiam

 • Prawda .

  W polskim MON to zawsze jest dylemat , czy główną siłą maja być cywile , emerytowani wojskowi jako cywile i ich czasami krewni , co jest często praktykowane czy żołnierze . Mam propozycję aby św 15 pokazy i inne rzeczy obstawiali pracownicy cywilni MON . :)

 • wiarus

  Jak łatwo jest skłucić Polaków wystarczy dać im pieniądze, jednym mniej drugim wcale.Tylko ludzie nie znając istoty sprawy tak mogą uważać. Pracownicy cywilni wojska jak prawie w każdym środowisku pracy dzielą się na dwie części gdzie jedna jest równa a druga no prawie równiejsza,.Ta :równiejsza;to właśnie -emeryci,rodziny,wazeliniarze i proktory.Ta równa część to OWC, pracownicy techniczni,specjaliści od napraw,remontów i wszyscy Ci co muszą się stawić na każde zawołanie a których nie dotyczą żadne polecenia swoich bezpośrednich przełożonych zezwalajacych im na wcześniejsze wyjścia np.z powodu upałów,mrozów,świąt i niespodziewanych okoliczności.Także aby ten mechanizm dalej tak się "kręcił; wszyscy są tu są potrzebni. Z okazji święta WP wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska dużo zdrowia,szczęścia i slodyczy co stary wiarus Wam życzy. .☺

 • I tak można ..

  Jak widać , spore podwyżki w 2018 r. dla cywili... nie motywują do dalszej służby a za to do odejścia do cywila ze sporą odprawą i zatrudnienia się jako pracownik cywilny . Bo tak ..się lepiej opłaca i będzie wygodniej . :):) Tym bardziej , że te przywileje , które też mają miejsce u cywili w MON np : 13 itp . są takie same jak u żołnierzy . O mundurówce nie wspomnę bo MON nią się zaopiekował na dwa lata . Pewnie i innymi rzeczami też , to tylko kwestia czasu . :(

 • sowa

  do I TAK MOŻNA .. Żal mi Ciebie i tych wszystkich biedaków zazdroszczących wszystkiego wszystkim. 13 są dla wszystkich jednakowe mundurówka też . "Oj biednyś Ty boś goopi." Przepraszam trochę mnie ponissło, ale to cytat a jaki aktualny.

 • bez zmian ..

  Wielu żołnierzy nic nie dostało na swoje święto , więc nie ma co się dziwić , że mają pretensje . Skoro " inni " wszyscy dostali z urzędu . Amen . Zawsze byli lepsi i gorsi , ale ci lepsi ...to lepsi ... ale w ...;););)