reklama
piątek, 09 marzec 2018 06:22

Z-99/2018 brak dostępu do administracji USA jest idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec Polski

Napisane przez Krakauer
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z-99/2018 to numer rzekomej notatki, która ma potwierdzać brak dostępu do administracji USA ze strony władz Polski. Jeżeli jest to prawda, to jest to sytuacja będąca idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec Polski. Sytuacja w której nasze władze nie mają dostępu do administracji USA jest wręcz wymarzona, o wiele bardziej, niż idealna dla scenariusza wojny hybrydowej wobec Polski. Przy czym nie ma znaczenia to, kto będzie naszym przeciwnikiem. Na tym polega idea wojny hybrydowej, że nie da się jednoznacznie zdefiniować przeciwnika.

Stosowne czynniki nie bez powodu ujawniły inno-kulturowego terrorystę, to istotny problem, ale zarazem idealny temat zastępczy dla sytuacji, w której cała koncepcja bezpieczeństwa naszego państwa się sypie. Oczywiście to i tak nie ma znaczenia, ponieważ mieliśmy do czynienia z koncepcją poronioną i fikcyjną, opieranie bezpieczeństwa państwa, które doznało Września 1939 roku na papierowych gwarancjach, czy właściwie nawet nie papierowych, ponieważ dalej nie ma pewności co do obowiązywania planów ewentualnościowych. W istocie możemy mówić o gwarancjach dorozumianych przez naszych polityków, którym się wydaje, że ktoś na Zachodzie (nie do końca mówią kto), zapewniał ich wiele razy o gwarancjach sojuszniczych wynikających ze słynnego art. 5.

To nie muszą być „Zielone Ludziki”, a właściwie „Uprzejmi Ludzie” w okolicach Gołdapi lub Brześcia. To równie dobrze mogą być „Brunatne Ludziki” maszerujące autostradą ze Lwowa. Możliwe scenariusze napisze nam życie i niestety raczej z inicjatywy zewnętrznej, niż naszej własnej. Już się nie liczymy, nawet jako uczestnik rozgrywki, nie jesteśmy nawet jej podmiotem i w zasadzie przestajemy być przedmiotem. Zmierzamy w kierunku naszego ulubionego męczeństwa, cierpiętnictwa i późniejszego poszukiwania winnych wszędzie poza winą własną. To samo przekleństwo od czasów rozbiorów, awantur napoleońskich, okresu międzywojennego i innych porażek.

Jeżeli prawdą jest to, czego dotyczy rzekomo – rzekoma notatka, to mamy do czynienia już z ostatecznym bankructwem dyplomacji rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz przystawek. Nie można sobie wyobrazić większej porażki, niż spowodowanie, żeby kraj na który od prawie 30 lat orientujemy swoją politykę bezpieczeństwa nie chciał rozmawiać z rządzącymi naszym krajem.

Nawet jeżeli to nie jest prawda, a chcielibyśmy mieć nadzieję, że to nie jest prawda – to i tak skandal. To kolejne wielkie uderzenie w wiarygodność międzynarodową naszego kraju i to na najważniejszej płaszczyźnie jaką jest bezpieczeństwo.

Czy nasza dyplomacja śpi? Pozacinali się w kiblach? Boją się wychodzić z pokojów? Co się dzieje z polską dyplomacją? Wiadomo, że poprzedni niestety pan Minister Spraw Zagranicznych doprowadził do wielkiej czystki kadrowej w resorcie i na placówkach, jednak coś tak istotnego, jak kierunek amerykański MUSI BYĆ OBSTAWIANY PRZEZ NAJLEPSZYCH PROFESJONALISTÓW. Lepszych wysyła się tylko do Berlina i Moskwy.

Może jednak i to dobrze, że fikcja się skończyła? Liczne ośrodki myśli na całym świecie bardzo dokładnie przyglądają się czworokątowi Polska-Izrael-USA i Niemcy, albowiem to czynniki z tego ostatniego kraju są realnym inicjatorem sytuacji, jaka wytworzyła się pomiędzy wspomnianą trójką. Oto udało się na polskim przykładzie udowodnić, że małe bliskowschodnie państwo rządzi największym imperium znanego nam świata!

Przy czym to jest bardzo śmieszne, bo że Polska nie jest suwerenna to wiadomo, a co najwyżej jest krajem sterowanym systemowo przez czynniki zewnętrzne Za to ujawnienie i potwierdzenie faktu, że Stany Zjednoczone są pod tak przemożnym wpływem czynników żydowskich i szeregu wpływów izraelskich – jest szokującym potwierdzeniem wielu teorii spiskowych. Oto okazuje się, że klasa polityczna tego kraju jest pod wpływem przekazów informacyjnych jakie są lansowane w tamtym systemie, a dodatkowo wpływowe lobby jest w stanie odpowiednio nakierować liderów opinii. W efekcie jest zagrożony sojusz – jakikolwiek by on nie był, z państwem kluczowym dla całej koncepcji flankowej NATO! Proszę pamiętać, że pan Prezydent Duda, nie jest partnerem dla pana Prezydenta Trumpa… i nigdy nie był… Nasze relacje zależą od ustaleń gabinetowych, a te są sterowane przez wpływowych polityków i urzędników. W tym wymiarze ponieśliśmy porażkę całkowitą.

Każdy wie, że cokolwiek się wydarzy na Ukrainie lub w krajach bałtyckich, a nawet skandynawskich – jakkolwiek tragiczne i dyplomatycznie trudne, nie będzie casus belli pomiędzy największymi siłami w Europie. Wynika to z ogólnej koncepcji geostrategicznej – realną strefą buforową mającą znaczenie strategiczne dla wszystkich graczy jest nizina od centralnej Polski do centralnej Białorusi. Te dwa kraje są nerwem bezpieczeństwa Europy. Gdyby Majdan wydarzył się w Mińsku, już dawno mielibyśmy wojska pokojowe Wspólnoty Niepodległych Państw, aż w Berlinie lub dalej. Nie inaczej byłoby, gdyby doszło do jakiegokolwiek zagrożenia Warszawy, tylko mielibyśmy do czynienia ze scenariuszem proxy. Stany Zjednoczone są tak potężne, że dozbrojenie naszej armii jest możliwe w istocie z tygodnia na tydzień.

Miejmy nadzieję, że nic się nie stanie złego. Sytuacja jest tak dziwna, że „ktoś” może chcieć ją przetestować. W sytuacji, gdy nie mamy otwartych kanałów relacji politycznych, to trudno mówić o zdolności do kolektywnej obrony. Mniej więcej tyle jest warte NATO.

Przy czym proszę zwrócić uwagę, że na sytuacji najbardziej korzystają Niemcy pokazując, że format zimnowojenny jest przeżytkiem, a Polska jest krajem problematycznym. To w ogóle zmienia perspektywę naszego sprzeciwu wobec Nordstream 2 i całego szeregu innych interesów USA, które udawaliśmy, że reprezentujemy. Oto już cała Europa widzi, że nie można polegać na USA i jest potrzebna własna organizacja obronna, oczywiście w porozumieniu z Rosją, jako wielkim sąsiadem z którym można i trzeba robić interesy. Właśnie o to w tym chodzi, chociaż jest realizowana wobec nas wiązka celów, to jest cel główny.

Kraj o naszej sytuacji geostrategicznej nie może sobie pozwolić ani na bierność dyplomatyczną, ani na izolację polityczną, nie mówiąc już o posiadaniu słabych służb specjalnych. Jak jest w naszym przypadku, to już lepiej nie pisać. Chyba, że to wielka mistyfikacja, mająca na celu pokazanie innego stanu rzeczywistości, niż realna? W sumie jeżeli weźmiemy to na zdrowy rozsądek, to pokazywanie bałaganu, rozkładu państwa, braku jakiejkolwiek myśli realnej o sprawach państwowych – to idealna „maskirowka”. Tylko przy takiej mistyfikacji powstaje pytanie, co chcemy maskować?

Proszę zrobić zapasy – wszystkiego co jest niezbędne – na wszelki wypadek, to nigdy nie zaszkodzi. Lepiej jest być przygotowanym na to, że rzeczywistość powie nam sprawdzam…

Wiadomo już że rzekoma notatka jest przedmiotem interpelacji poselskiej, proszę śledzić te informacje. To może być potwierdzenie tezy o ostatecznej kompromitacji polskiej dyplomacji. Niezwykle ważna jest w tych procesach rola mediów, ci z Państwa którzy znają język angielski niech czytają prasę zagraniczną w tych dniach, zaskakujące są różnice w relacjonowaniu tych samych faktów przez nasze media, w tym zagraniczne media w Polsce, a media za granicą. Szczególnie ciekawa jest rola mediów pewnego kraju położonego za naszą zachodnią granicą.

Krakauer ( Obserwatorpolityczny.pl  >>>

 

Czytany 1468 razy

Overall Rating (2)

3 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Piotr

  Rated 0.5 out of 5 stars

  Jak łatwo kpić! A przedtem, gdy PO/PSL likwidowało OT, redukowało wojska operacyjne to - woda w ustach???
  Teraz w Polsce są wojska NATO, tęczowe ludziki trafiają na nie i ... co dalej? Tu można popuścić wodze fantazji.
  A jeśli chodzi o notatkę, to cóż ktoś napisał, ktoś udostępnił.. Na to są odpowiednie przepisy i na ich zastosowanie czekać należy.

 • Do Piotra

  Za PO-PSL nie było dobrze ale za PiS-u jest tragicznie

 • cv

  PiS realizuje idealnie scenariusz Putina .Polska skłócona z całym światem.Taki wrzód którego nikt nie chce

 • dezinformacja.net

  Rated 5 out of 5 stars

  Doskonała analiza. Bardzo lubię analizy pana krakauera, proszę jak najczęściej je publikować są bardzo cenne dla nas wszystkich i spraw którymi się zajmujemy. Autor wybitnie trafnie przedstawia fakty

 • klos

  Widzę że portal jest jak gazeta wyborcza , jak was PO omamiło i z mózgów zrobiło kiszonkę to tak wam zostało , zacznijcie sie leczyć psychiatrycznie

 • Do klos

  Gościu obejrzałeś sobie już TVPis?

 • warszawiak

  co za propagandowy portal PO to korupcja i rozbrojenie Kraju (likwidacja słuzby zasadniczej brak cwiczeń rezerwy wyprzedaż za bezcen infrastruktury wojskowej Brak zapasów WWojennych ) i kto chce ze mną podyskutować Zacznijcie myślec samodzielnie nie Gazetą Wybiorcza TVnem Lisem Na Takich jak Wy zlodzieje okradli Kraj i Naród Tu trzeba tych od tusku pod Trybunał za zdradę Stanu

 • ty pisowski warszawiaku

  Kaczor obiecał przywrócenie zety i jakoś tego nie zrobił u władzy, Za to mamy tworzony propagandowy WOT w ilości raptem 53 tyś do 2019? powodzenia. Maciar raptem po dwóch miesiącach od utrącenia z piedestału gada o przywróceniu zasadniczej służby wojskowej? po co ? bo dobrze wie że jest żle z odtwarzaniem rezerw osobowych a WOT i tak nic nie pomorze. PO wywaliło na NSR kase. Ale co wyrabia PiS na WOT to pikuś, tu pójdzie ogromna kasa w błoto. Za 3-5 lat i tak zete przywrócą. Wzorcem i przykładem dla europy jak na razie jest tylko Litwa, a Maecon niech się schowa z tym miesięcznym przeszkoleniem.

 • popis

  Czemu zawsze te same słowa pis i po... nie możecie się skupić na rzeczywistości, zobaczyć co się dzieje? jedni ciągle psioczą na pis, a drudzy że "przez ostatnie osiem lat"... Przestancie gadać o tych prymitywach u żłoba. Oni wszyscy są tacy sami - czy z jednej partii czy z drugiej. Jak się dorywają do koryta to z zabłoconymi gumofilcami do niego wchodzą... szkoda słów...

 • do warszawiak

  nie przejmuj się i nie daj się zastraszyć politycznym oficerom. Już dostają decyzje o zwolnieniu z woja. To jest ich ostanie kąsanie. Raz sierpem raz młotem ich.