reklama
piątek, 06 lipiec 2018 08:26

6.VII Katastrofa myśliwca. Pilot nie żyje. Wstrzymano loty MiG-29

Napisane przez CO MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

– Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane  – powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej na konferencji prasowej w piątek 6 lipca 2018 roku w siedzibie MON w Warszawie. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w komunikacie, że 6 lipca 2018 roku o godzinie 1.57 w okolicach m. Pasłęk (woj. Warmińsko- Mazurskie), podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.  

- Jesteśmy myślami z rodziną, z bliskimi. Państwo polskie objęło opieką najbliższych tragicznie zmarłego pilota - zaznaczył szef MON.

Szef MON  poinformował, że  Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego rozpoczęła już prace. Eksperci komisji udali się na miejsce zdarzenia - miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone prze Żandarmerię Wojskową - wskazał szef MON.

Wrak samolotu odnaleziono około pół kilometra od zabudowań. Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota. Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną.

Jak podawały lokalne media, chwilę po uderzeniu maszyny w ziemię zaobserwowano duże płomienie i chmury dymu. Na miejsce przybyły służby ratownicze.

Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

- To bardzo bezpieczny samolot, jest to pierwsze tego typu zdarzenie na tym typie statku powietrznego  - podkreślił obecny na konferencji - płk Maciej Trelka szef zarządu działań lotniczych Inspektoratu Sił Powietrznych. Pilot dodał, że do katastrofy doszło podczas lotów szkolnych, w trakcie wykonywania zadania lotniczego, polegającego na przechwyceniu dwóch pojedynczych samolotów.

W briefingu prasowym wziął udział również gen. broni Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

W polskich Siłach Powietrznych służy 31 myśliwców Mig-29. Pierwsze weszły do służby w 1989 roku. Ry

Zdjęcie: pl. wikipedia.org >>>

 

 

Czytany 2143 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 lipiec 2018 08:29

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • sowa

  do XYZ . A dokładniej ?. Jeśli mogę prosić.

 • XYZ

  Do Sowa - Oczywiście już odpowiadam. Proszę nie oceniać całości Sił Zbrojnych patrząc przez pryzmat swojej Jednostki. Jeżeli już odważyliśmy się i opowiadamy o szerokim spektrum jakim są całe Siły Zbrojne, uprzednio powinniśmy poszerzyć swoje horyzonty wiedzy. Ma to na celu uniknięcie sytuacji w której nie do końca jest prawdą to o czym się pisze.

 • sowa.

  Do XYZ . A jeszcze dokładniej, bo Pana odpowiedź nie jest dla mnie satysfakcjonująca - zbyt ogólna. Do której części wypowiedzi się Pan odnosi. Tej o bezpieczeństwie i ludziach za to odpowiedzialnych? Czy na temat samej "mundurowych" SKP . O niczym innym nie pisałem.

 • sowa

  DoXYZ. Przepraszam przeoczyłem Pana post powyżej dotyczący samych przeglądów. Więc ten powyżej nie jest do końca aktualny.
  Otóż pisałem o przeglądach na stacjach MON SKP i badaniach tam wykonywanych w kontekście wypowiedzi p. Lemona.
  A już na pewno nie o tych związanych z pełnym "spektrum" szeroko rozumianych badań w zakresie funkcjonowania całych SZ poza MON SKP. To oddzielny temat rzeka.
  Proszę czytać ze zrozumieniem i nie uogólniać rzeczy pisanych w konkretnym celu . Co do tego rozszerzenia horyzontów. Rozszerzam je i to od ponad 25 lat bo muszę być na bieżąco.
  W temacie SKP nie da się tego nie robić bo ciągły rozwój to podstawa. Ale dziękuję za radę .
  Pozdrawiam .

 • Lukasz

  Debiile a czy ktoś objął opieką psychologiczna technika i jego rodzinę? 150 betonu, a szwej w bibliotece robi 3 służby i ma to samo. Na betonie jest pięknie do póki się cos nie śpię##doki. Piszę to ma własnym przykładzie. Nie ważne czy Po czy. PiS i tak nas mają głęboko w Dopiewo.

 • Życzliwy

  Bardzo dobra uwaga.
  Wszystkie służby zabezpieczające począwszy od SIL po Meteo, Nawigację i Kontrolerów.
  Pozdrawiam i SZACUNEK DLA WAS WSZYSTKICH.

 • olo

  a ja bym się przyjrzał pracy zakładom WZL 2

 • Yung

  http://sharkback.com/index.php/forum/profile/113/ A particular hurdle many comic book publishers in order to be contend with, is how to build new prospects. It doesnt help when there are decades of continuity for readers to understand. Many publishers combat this problem by having older stories retold for the modern audience, the problem with this may be that some associated with the original story are altered, whether they be major or minor.

 • Allison

  10 sposobów na obniżenie rachunków za prąd! http://lepsza-pamiec.pl

 • Marie

  https://www.3dartistonline.com/user/kasiag15xp The most widespread remedy for grey hair that people use is top simply dye flowing hair back towards natural hair color. Depending on the rate the place where your hair grows this will require next to nothing upkeep and it will also have good results.