reklama
czwartek, 08 czerwiec 2017 15:33

Rusza IFRE-EXPO 2017 – największe strażackie targi w Polsce

Napisane przez MD
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 150 wystawców, wysokiej klasy wyposażenie i premiery najciekawszych sprzętowych nowości – w Kielcach ruszają Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO 2017.

Rozpoczynające się targi IFRE-EXPO, dedykowane przedstawicielom państwowych służb ratowniczych i organizacji ratowniczych o charakterze społecznym, to największa tego typu impreza w Polsce. Trzydniowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania najnowszych rozwiązań w zakresie ochrony i techniki przeciwpożarowej. Przewidziano też atrakcje dla osób zainteresowanych pracą ratowników – organizatorzy zaplanowali m.in. efektowne pokazy i rywalizację jednostek OSP.

Największe targi w Polsce

Na kieleckich targach nie zabraknie osób na co dzień decydujących o wyposażeniu jednostek ratowniczych – na IFRE-EXPO 2017 pojawią się m.in. Komendanci Wojewódzcy Państwowej Straży Pożarnej, a także zaproszeni przedstawiciele OSP 

z całej Polski. Będzie to dla nich świetna okazja do poznania najnowszych propozycji producentów sprzętu zaprojektowanego z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach. Na ponad 150 stoiskach przygotowanych przez wystawców będzie można przyjrzeć się asortymentowi takich producentów jak amerykański Streamlight, niemiecki Setolite, czy polski Mactronic. – Targi IFRE-EXPO to świetna okazja do wymiany poglądów, doświadczeń, zabrania cennej wiedzy, która pozwoli projektować jeszcze lepszy sprzęt dla osób, które bezpośrednio odpowiadają za nasze bezpieczeństwo – mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic, będącej wiodącym producentem oświetlenia przenośnego i profesjonalnego. 

Sprzętowe premiery

Renomowane targi będą świetną okazją do zaprezentowania najnowszych propozycji sprzętowych dedykowanych PSP, OSP czy wyspecjalizowanym jednostkom ratunkowym jak GOPR czy TOPR. Na IFRE-EXPO swoją premierę będzie miała m.in. najnowsza najaśnica rodem z Wrocławia. – To oświetlenie dedykowane przemysłowi 

i pracy ratowników w terenie, które doskonale oświetla miejsce zdarzenia i ułatwia służbom działanie. Najnowszy model zapewnia aż 18 000 lumenów z jednej głowicy, co daje aż 36 000 lumenów z jednego dwugłowicowego systemu. To o ponad 250% więcej niż w dotychczasowych modelach – mówi Cyprian Lemiech. A możliwość obejrzenia sprzętu, który wkrótce trafi na wyposażenie grup ratowniczych, to tylko początek atrakcji, które zaplanowali organizatorzy.

Zobacz ratowników w akcji

Targi IFRE-EXPO dostarczą też odpowiedzi na pytanie, które województwo dysponuje najlepszą jednostką OSP. W specjalnie zorganizowanych zawodach weźmie udział 37 jednostek m.in. z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Odwiedzający targi będą mogli także przekonać się na własne oczy, jak wygląda akcja ratunkowa z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zobaczyć pokaz psów ratowniczych, pozorację z użyciem motocykla ratunkowego, a także wysłuchać specjalnego koncertu orkiestr strażackich z Krasocina i Daleszyc. MD

 

 

Czytany 272 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy