reklama
czwartek, 08 czerwiec 2017 15:37

Umowa między Lubawą SA a HDT Global ws. produkcji systemów namiotowych

Napisane przez MK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych 2017 w Kielcach, Lubawa S.A. oraz amerykańska firma  HDT Global podpisały umowę o strategicznej współpracy. 

Spółka Lubawa rozpocznie w swoich zakładach produkcję systemów namiotowych takich jak  AirBEAM, Base-X oraz DRASH. Systemy namiotowe wyróżnia uniwersalność i szybkość  rozstawiania. Konstrukcja szkieletu namiotu pozwala na ich rozstawienie nawet w 5 minut lub 10 minut przez 2 osoby (w zależności od rozmiaru). Wspomniane linie produktów zawierają  namioty o różnych rozmiarach i przeznaczeniu -  stanowiska dowodzenia,  szpitale polowe, warsztaty polowe czy bazy noclegowe.

Dzięki współpracy polsko-amerykańskich spółek Siły Zbrojne  oraz  służby ratownicze mają  szansę zamówienia namiotów w dowolnych konfiguracjach, rozmiarach i kształtach. Namioty „na zamówienie” będą produkowane w Polsce na licencji HDT Global i na zasadach  wyłączności z prawem do wprowadzania własnych modyfikacji.

Grupa Lubawa jest jednym z wystawców na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych 2017 w  Targach Kielce. Po podpisaniu umowy polska spółka może okazać się cennym partnerem dla firmy HDT Global. Atutem  Lubawy jest to, że nigdy wcześniej Amerykanie nie posiadali dostępu do tkanin posiadających certyfikację europejską.  MK

Czytany 332 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy