reklama
sobota, 29 lipiec 2017 19:13

Drugi samolot G550 w Polsce

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę do Polski przyleciał drugi samolot Gulfstream G550, przeznaczony do transportu najważniejszych osób w państwie.

W czerwcu w Warszawie witaliśmy pierwszy z samolotów małych, „Księcia Józefa Poniatowskiego”. Dzisiaj przyleciał drugi egzemplarz, nazwany „Generał Kazimierz Pułaski”. Tym samym, symbolicznie zamknęliśmy to postępowanie – mówił w sobotę wiceminister MON Bartosz Kownacki podczas uroczystości na lotnisku w Bydgoszczy.Drugi samolot G550 w Polsce . 

Podczas wystąpienia sekretarz stanu w MON zaznaczył, że zakup samolotów, a tym samym zapewnienie właściwego transportu dla najważniejszych osób w państwie było jednym z wielu zadań, jakie stanęły przed rządem premier Beaty Szydło; jednym z wielu najważniejszych zadań przywracania normalności podjętych przez rząd Beaty Szydło.

Wiceminister Bartosz Kownacki zaznaczył, że po dramacie smoleńskim samoloty czarterowane nie pozwoliły wykonywać podstawowych zadań przez najważniejsze osoby w państwie, chociażby ze względu na swój zasięg. I tamtej władzy, tamtym decydentom to nie przeszkadzało – mówił  wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki podczas ceremonii w Bydgoszczy.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, zgodnie z tradycją, samolot otrzymał swoje imię. Drugi egzemplarz nosi imię generała Kazimierza Pułaskiego. Matką chrzestną została por. Magdalenie Kozak, która jest lekarzem specjalizującym się w medycynie ratunkowej, była uczestnikiem misji w Afganistanie.

Źródło: CO MON

Zdjęcie: st. chor. Sławomir Mrowiński/IWSZ

 

Czytany 543 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji