reklama
poniedziałek, 07 sierpień 2017 20:37

HSW SA dostarczyła wojsku pierwszy moduł Regina

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 Huta Stalowa Wola S.A. zakończyła dostawę wyposażenia dla  pierwszego, wdrożeniowego Dywizjonowego Modułu Ogniowego "Regina", składającego się z 24 sh KRAB kal. 155 mm, a także przekazanych już wcześniej  wojsku pojazdów towarzyszących.

Konwój, składający się z 14 samobieżnych haubic KRAB ma trafić do 11. Mazurskiego Pułku Artylerii im. gen Józefa Bema stacjonującego w Węgorzewie  - poinformowała Jowita Jajdelska, rzecznik HSW SA

Warto przypomnieć, że w skład każdego DMO "Regina” wchodzą, poza środkami ogniowymi, także 11 Wozów Dowódczo-Sztabowych/ Dowódczych (WDSz/WD),  6 Wozów Amunicyjnych (WA) oraz Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

Dostarczony moduł będzie służył żołnierzom do szkolenia i nie wlicza się do umowy, jaką resort obrony podpisał w grudniu 2016 r. z HSW  SA na dostawę czterech modułów Regina. Wartość umowy to ponad 4,6 mld zł. 

Stalowowolska armatohaubica ma podwozie koreańskie. HSW SA podpisała umowę na dostawę podwozi i transfer technologii z południowokoreańską firmą Samsung Techwin (obecnie spółka nazywa się Hanwha Techwin) w połowie grudnia 2014 r.  Zgodnie z umową z Koreańczykami, dostarczą oni pierwsze 24 podwozia, kolejne 12 sztuk będzie montowane już w HSW, na nich szkolić się będą polscy pracownicy. Następne podwozia mają już być produkowane na licencji w Stalowej Woli i mają być doposażone w polskie podsystemy i urządzenia. 

Materiał filmowy >>>

 Więcej nt. armatohaubicy KRAB >>>

 

 

Czytany 882 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 sierpień 2017 07:14

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy