reklama
wtorek, 09 styczeń 2018 06:57

Polskie myśliwce MiG-29 znów dopuszczone do lotów

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Należące do Sił Powietrznych myśliwce MiG-29 znów są dopuszczone do lotów. Warunkiem jest jednak zrealizowanie zaleceń profilaktycznych Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Dotyczą one szkolenia – dowiedziało się Defence24.pl w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Loty były zawieszone po grudniowym wypadku pod Kałuszynem niedaleko Mińska Mazowieckiego.

Jak powiedział Defence24.pl rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kmdr por. Czesław Cichy, dopuszczenie MiG-ów-29 do lotów zostało wydane w piątek. Oznacza ono, że znów będą mogły się odbywać loty szkoleniowe na tych myśliwcach. Żeby faktycznie się one rozpoczęły, lotnicy muszą jeszcze spełnić zalecenia profilaktyczne wydane przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. DGRSZ nie podaje, jakie dokładnie są to zalecenia. Kmdr por. Cichy powiedział jedynie, że dotyczą one szkolenia.

Jeden z oficerów Sił Powietrznych powiedział Defence24.pl, że pierwszych lotów można się spodziewać najwcześniej pod koniec tygodnia.

Źródło: www.defence24.pl  >>>

http://www.defence24.pl/724632,polskie-mysliwce-mig-29-znow-dopuszczone-do-lotow

 

 

Czytany 192 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy