reklama
czwartek, 08 luty 2018 19:16

Zmiany w Zarządzie i Radzie Nadzorczej PGZ

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarząd PGZ został odwołany - poinformowała we wtorek spółka. Czystki nie ominęły też Rady Nadzorczej.

"Walne Zgromadzenie odwołało członków Rady Nadzorczej: Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę. Jednocześnie w skład Rady Nadzorczej powołani zostali: Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski, Paweł Olejnik i Jakub Skiba" - czytamy w czwartkowym komunikacie PGZ.

Nowa rada odwołała dotychczasowego szefa PGZ Błażeja Wojnicza i resztę zarządu, czyli   Roberta Guta, Adama Lesińskiego, Macieja Lew-Mirskiego i Szczepana Rumana.. Do pełnienia obowiązków prezesa został oddelegowany Jakub Skiba.

Rada Nadzorcza podjęła również uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Szczegółowe wymagania  dotyczące kandydatów. 

                                           *** 

Jakub Skiba urodził się 16 maja 1961 roku w Krakowie. Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W latach 1993-1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję Dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 – Dyrektora Generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym.

Od 2005 roku był Dyrektorem Generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 roku został powołany przez Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Od listopada 2015 do października 2017 roku sprawował funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 20 października 2017 roku został delegowany przez Radę Nadzorczą do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., z której to funkcji złożył rezygnację 8 lutego 2018 roku. Ry

 

Czytany 328 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy