reklama
piątek, 09 marzec 2018 10:54

Cubic otrzymała dwa kontrakty na szkolenie Amerykanów w USA i Europie

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Firma Cubic Corporation poinformowała poinformowała o otrzymaniu dwóch kontraktów od Pentagonu. Jedna z umów zawarta z dowództwem ds. zamówień armii Stanów Zjednoczonych (U.S. Army Contracting Command) kontrakt o wartości ponad 61 mln USD na obsługę rotacyjnych ćwiczeń szkoleniowych i treningów przygotowujących do udziału w misjach w Joint Readiness Training Center (JRTC) armii USA. Druga dotyczy wsparcia analitycznego dla działu szkolenia połączonego i ćwiczeń europejskiego dowództwa wojsk USA (EUCOM).

Przyznany kontrakt na usługi szkoleniowe obejmuje roczny etap przejściowy i etap podstawowy, a opcjonalnie także cztery lata dodatkowe. Zadania realizowane przez firmę Cubic w Fort Polk w amerykańskim stanie Luizjana zakończą się wg szacunków 24 listopada 2022 r.

Cubic będzie nadal wspierać ośrodek JRTC w integrowaniu sił amerykańskich i sojuszniczych w rotacyjnych ćwiczeniach szkoleniowych, udostępniając mu scenariusze skoncentrowane na ćwiczeniu zdecydowanego działania i środowiska operacyjne odwzorowujące konkretne teatry działań wojskowych. Tego typu ćwiczenia są prowadzone dla jednostek, które mają uczestniczyć w misjach wspierających bieżące działania militarne za granicą. Obejmują trening sytuacyjny, trening z użyciem ostrej amunicji, strzelanie do przeciwnika bezpieczną amunicją (force-on-force) oraz zintegrowany trening zawierający elementy realne, wirtualne i konstruktywne (LVC).

JRTC to główny ośrodek szkolenia bojowego armii Stanów Zjednoczonych zapewniający zaawansowane szkolenia zbiorowe dla bardzo zróżnicowanych jednostek, w tym brygadowych zespołów bojowych i operacyjnych oddziałów sił specjalnych. Jednostki te obejmują konwencjonalne siły powietrzne i powietrznodesantowe, piechotę lekką i zmechanizowaną oraz jednostki pancerne, a także siły specjalne wszystkich typów. W ośrodku JRTC szkoleni są żołnierze w służbie czynnej, rezerwiści i Gwardia Narodowa. W rotacyjnych ćwiczeniach szkoleniowych w JRTC uczestniczą też siły innych krajów.

Z kolei kontrakt dla EUCOM dotyczy wsparcia analitycznego połączonego działu szkolenia i ćwiczeń europejskiego dowództwa wojsk USA. Personel firmy Cubic będzie opracowywać i świadczyć usługi związane ze szkoleniami i ćwiczeniami na potrzeby programu Wspólnego Programu Ćwiczeń (Joint Exercise Program, JEP) oraz ćwiczeń Title X dla jednostek EUCOM, a także zarządzać tymi usługami. R

 

Czytany 99 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy