reklama
wtorek, 27 marzec 2018 08:19

WATrekrut wspiera kandydatów na studia

Napisane przez Agata Reed
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czasach, gdy smartfon to nieodłączna część naszego codziennego życia, Wojskowa Akademia Techniczna wykorzystuje nowoczesne technologie, aby wspierać kandydatów na studia wojskowe. Podczas Dnia Otwartego 24 marca 2018 r.  miała miejsce  premiera aplikacja mobilna „WATrekrut”.

„To kolejna inicjatywa wspomagająca i ułatwiająca komunikację z naszymi przyszłymi studentami. Najpierw odświeżyliśmy podstronę dotyczącą rekrutacji wojskowej na stronie internetowej rekrutacja.wat.edu.pl tak, aby informacje były bardziej czytelne i uporządkowane, dodaliśmy sekcje dotyczące Podstawowego Szkolenia Wojskowego i życia studenta-podchorążego. Teraz, poprzez aplikację mobilną, chcemy wspierać kandydatów w procesie rekrutacji i przygotowania do testu sprawności fizycznej, który jest dodatkowym elementem procesu rekrutacji na studia wojskowe” – mówi rektor-komendant. „Dwie najważniejsze funkcjonalności aplikacji to wsparcie procesu rekrutacji oraz pomoc w przygotowaniu do testów sprawnościowych” – dodaje płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Każdy użytkownik najpierw wykonuje test sprawnościowy, na podstawie którego aplikacja proponuje mu plan treningowy. Jest on dostosowany do wyników i poziomu zaawansowania. Kolejne ważne narzędzia to symulator, który pozwala przełożyć wyniki maturalne, testów sprawnościowych i rozmowy kwalifikacyjnej na punkty rankingowe, czy „rekrutacja krok po kroku”, pozwalająca kandydatowi śledzenie i zaznaczenie kolejnych etapów rekrutacji, które są już za nim.

„Przy aplikacji wspólnie pracują studenci WAT, pracownicy cywilni i wojskowi. Połączyliśmy siły różnych jednostek merytorycznych, Wydziału Cybernetyki, Studium Wychowania Fizycznego, Działu Promocji i oczywiście naszych podchorążych, którzy od samego początku mieli ogromny wpływ na zawartość aplikacji, mówiąc wprost – wykorzystaliśmy ich niedawne doświadczenia z procesu rekrutacji” – dodaje prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna tutaj, dla każdego z telefonem z systemem operacyjnym Android.

Testy sprawnościowe odbywają się jednego dnia, w terminie od 9 do 12 lipca 2018 r. Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej zaprasza też wszystkich zainteresowanych w dwie soboty: 2 czerwca i 9 czerwca na próbny sprawdzian z wychowania fizycznego. Start o godz. 9.00 przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie.

Źródło: WAT

fot. Sebastian Jurek

Dostęp do aplikacji  >>>

Czytany 768 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 13:03

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji