reklama
czwartek, 05 kwiecień 2018 19:55

Nowości Transbit: Radiolinia cyfrowa R-460A na pasmo III+ i IV

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowszym innowacyjnym produktem firmy Transbit sp. z o. o. są radiolinie z rodziny R-460A, które należą do generacji linii radiowych o dużej pojemności na pasmo III+ i IV oraz posiadają zaawansowane algorytmy do ochrony przed zakłócaniem i przechwytywaniem informacji, a także rozbudowane mechanizmy zapewniające skrytość transmisji. Ponadto przepływność maksymalna tej radiolinii  jest dziesięciokrotnie większa niż urządzeń eksploatowanych w SZ RP.

Transbit sp. z o.o. jest jedyną polską firmą, która opracowała i samodzielnie produkuje radiolinie wielkiej pojemności dedykowane do łączności dohoryzontalnych. Wyroby tej warszawskiej firmy są szeroko wykorzystywane w wojskowych systemach telekomunikacyjnych polskiej armii. Najnowszym rozwiązaniem są radiolinie z rodziny R-460A (SDR ang. Software Defined Radio) przeznaczone są do budowy cyfrowych linii radiowych dużej pojemności HCLOS (ang. High Capacity Line of Sight).  Cyfrowa radiolinia R-460A należy do najnowszej generacji linii radiowych o dużej pojemności na pasmo III+ (1350-2690 MHz) oraz IV (4400-5000 MHz). Radiolinia umożliwia transfer danych pakietowych dostarczanych poprzez interfejs Ethernet z prędkością do 400 Mb/s w paśmie IV oraz transfer strumieni synchronicznych do 34 Mb/s w paśmie III+.

Radiolinia posiada zaawansowane algorytmy do ochrony przed zakłócaniem i przechwytywaniem informacji oraz rozbudowane mechanizmy zapewniające skrytość transmisji. O poziomie innowacyjności Radiolinii R-460A najlepiej świadczy fakt, że przepływność maksymalna oferowanego produktu jest ponad 10-krotnie większa niż urządzeń eksploatowanych w SZ RP.

Radiolinia R-460A posiada mechanizm auto konfiguracji i adaptacji. Radiolinia zapewnia wiele możliwości zarządzania zarówno lokalnego, jak i zdalnego, w tym poprzez intuicyjny interfejs WWW, dedykowany Pulpit Operatora, SNMPv3 lub poprzez zewnętrzną  aplikację instalowaną na komputerze PC.

To wysoce zintegrowane, modularne, sterowane przez oprogramowanie urządzenie zostało opracowane przez polskich inżynierów, aby spełniać wysokie wymagania wojskowych taktycznych aplikacji w systemach łączności szerokopasmowej.

W podstawowym wykonaniu radiolinia pracuje w paśmie IV. Praca w paśmie III+ jest możliwa po uzupełnieniu podstawowego zestawu bloków BBU i RFU w blok RFU III+ oraz odpowiednią antenę.

Unikatowość radiolinii R-460A to nie tylko duże przepływności i zasięgi. Radiolinia R-460A jest pomostem pomiędzy systemami synchronicznymi (PDH/SDH) będącymi cały czas w eksploatacji, a sieciami opartymi na transmisji danych pakietowych IPv4/IPv6. Te cechy pozwalają na ewolucyjne wdrożenie nowych radiolinii bez konieczności wymiany istniejącego parku radioliniowego. 

Nowe waveform-y są zoptymalizowane pod kątem współpracy z współczesnymi systemami dowodzenia jak i współczesnymi sieciocentrycznymi sensorami. Cechą unikatową radiolinii R-460A jest mechanizm synchronizacji czasu, niezbędny do funkcjonowania zespołu radarów pasywnych.

Zdjęcie  przedstawia blok RFU R-460A

Czytany 384 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 kwiecień 2018 14:10

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy