reklama
środa, 16 maj 2018 20:22

Daniel Morgan Graduate School zainaugurowało działalność w Europie

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 14 maja 2018 r. swoją działalność na Europę rozszerzyła specjalizująca się w  tematyce obronności i bezpieczeństwa narodowego szkoła Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS). 

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ambasad państw europejskich – m.in. Belgii, Bułgarii, Danii, Grecji, Gruzji, Portugalii, Rumunii oraz Ukrainy, administracji rządowej, Kancelarii Prezydenta RP, jak również przedstawiciele polskich uczelni wyższych i organizacji  pozarządowych. Gospodarzami pierwszej części ceremonii, która odbyła się w siedzibie Community of Democracies, byli Steven Meyer, Dziekan DMGS, były szef CIA na Bałkanach oraz Thomas E. Garrett, Sekretarz Generalny „Community of Democracies”, którzy oficjalnie  zainaugurowali europejską działalność waszyngtońskiej uczelni. Spotkanie rozpoczęło odczytanie listu Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego, który przyznał że do  zagwarantowania bezpieczeństwa narodowego jest „istnienie kadry profesjonalnych i perfekcyjnie  przygotowanych specjalistów, którzy gotowi są stawić czoła wyzwaniom współczesności”. 

 Jak podkreślił Steven Meyer, Dziekan Daniel Morgan Graduate School of Security, Stany Zjednoczone przykładają ogromną wagę do wielopłaszczyznowej współpracy w obszarze bezpieczeństwa ze swoimi europejskimi sojusznikami. Dotychczasowe działania doprowadziły bowiem do istotnej poprawy sytuacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz dały  perspektywę dalszego rozwoju wzajemnych relacji.  

Jak przekonuje Szymon Dziubicki, inauguracja DMGS w Polsce to ważny dzień także dla polskiej nauki. Przed naukowcami i studentami otworzyły się nowe perspektywy.  „Stany Zjednoczone Ameryki należą do kluczowych partnerów zagranicznych Polski w wielu aspektach, jak również  pełnią szczególną  rolę w całym  naszym regionie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce DMGS postanowiła zainaugurować swoją europejską działalność. Rozszerzenie  oferty to właściwy trend, który nie tylko zapewni szkole rozwój, ale będzie stanowić podstawę dla nowych projektów i przedsięwzięć dla budowania szerokiego partnerstwa między Polską a USA,  jak również Europą i USA.” – mówił Szymon Dziubicki – przedstawiciel DMGS Alumni Club Europe, organizacji zrzeszającej europejskich absolwentów DMGS. 

Uzupełnieniem inauguracji była międzynarodowa konferencja „Wyzwania dla stosunków transatlantyckich w świetle bezpieczeństwa narodowego i obronności”, która odbyła się  w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Kulskich oraz Vision Group, polska firma  doradcza, która pełni funkcję europejskiego HUB-u DMGS, która odpowiada m.in. za działania  rekrutacyjne i promocyjne na rzecz szkoły. Ry

 

 

 

Czytany 83 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy