reklama
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 19:59

Amazon poszukuje talentów wśród byłych żołnierzy

Napisane przez HMP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Umiejętność zarządzania zespołem, biegłość w prowadzeniu operacji i praca z nowoczesnymi technologiami, to cechy wyróżniające byłych wojskowych, które są szeroko cenione w wielu branżach – w tym w logistyce. Jedną z firm obecnie poszukujących weteranów do pracy jest Amazon. Zatrudnienie w nowoczesnych centrach logistyki e-commerce umożliwi osobom, które z powodzeniem przejdą proces rekrutacji, rozwój kariery bazującej na doświadczeniu zdobytym w armii. 

Amazon posiada szereg różnorodnych propozycji pracy dla byłych wojskowych. Specjalnie z myślą o nich powstał pięcioletni Program Liderów - Military Leaders Program. Jest on dedykowany byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, którzy sprawdzili się w roli dowódcy,  potrafią zarządzać zespołem, są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą  z nowoczesnymi technologami. 

W jego ramach były wojskowy, który z sukcesem ukończy proces rekrutacji, na początek otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki e-commerce Amazon, a do jego zadań będzie należało prowadzenie zespołu ok. 50-100 pracowników. Kolejnym etapem, który następuje po ok. 6-12 miesiącach od rozpoczęcia pracy, jest awans na stanowisko Operations Managera – odpowiedzialnego m.in. za realizację projektów operacyjnych firmy na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym oraz zarządzającego ok. 200 osobami. Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma on możliwość promocji – tym razem na stanowisko Senior Operations Managera. Od tej pory będzie zarządzał połową centrum logistyki e-commerce Amazon. Pod koniec pięcioletniego okresu, najlepsi z nich, obejmą stanowisko General Managera, dyrektora całego centrum logistyki e-commerce, zatrudniającego od 3 do 5 tys. osób.

Amazon posiada także ciekawą ofertę dla osób z mniejszym stażem i niższym stopniem wojskowym. Podchodzimy do każdego indywidualnie i patrzymy na jego dokonania. Poszukujemy ludzi do pracy na różnych poziomach. Szeregowy może dołączyć do nas jako pracownik poziomu początkowego, do którego zadań należy realizacja zamówień klientów Amazon, a następnie rozwinąć swoją karierę i awansować. Mamy również bezpośredni nabór na stanowiska specjalistyczne w różnych obszarach, do których należy m.in. inżynieria.  Natomiast, jeżeli kandydat, były wojskowy, posiada licencjat, może od razu ubiegać się o stanowisko Area Managera – powiedziała Gillian Russell, manager ds. rekrutacji w Amazon. 

Byli wojskowi, którzy z sukcesem przejdą okres rekrutacji, otrzymają pracę w jednym z 5-ciu centrów logistyki e-commerce Amazon w Polsce, które znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Sosnowcu. Firma zapewni im także konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity.

O tym jak ważna jest aktywizacja żołnierzy, którzy zakończyli służbę, mówi Daniel Grzelak, dyrektor Centralnego Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Współpraca z osobami, które były wcześniej związane zawodowo z wojskiem może być źródłem korzyści zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. 

Żołnierze, którzy przestają pełnić służbę, to osoby dobrze zorganizowane i nastawione na efektywne działanie. Ich potencjał jest bardzo duży, ale nie zawsze jest to zauważane przez kolejnych pracodawców. Specjalne programy oferowane przez Amazon dają szansę żołnierzom na odnalezienie się w „cywilnym” środowisku, rozwój nowych kompetencji oraz kontynuację drogi zawodowej w firmie o bardzo wysokich standardach – mówi Grzelak. 

Więcej informacji nt. rekrutacji byłych wojskowych w Amazon, dostępnych jest na stronie:  >>>

 

 

Czytany 399 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 20:48

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy