reklama
wtorek, 31 lipiec 2018 05:57

Szpital MSWiA w Łodzi otworzył nowoczesną salę operacyjną

Napisane przez MSWiA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już niebawem, dzięki nowoczesnej sali operacyjnej (tzw. hybrydowej), szpital MSWiA w Łodzi będzie mógł przeprowadzać unikatowe zabiegi chirurgii naczyniowej. 

- Cieszę się, że na mapie zdrowotnej regionu powstaje tak dobrze wyposażony oddział. Oby takich szpitali w ramach resortu i całego systemu służby zdrowia było więcej – powiedział szef MSWiA.  Jak dodał, jednego każdy z nas może być pewien - niezależnie czy jest politykiem, dziennikarzem, policjantem – prędzej czy później będzie także pacjentem i będzie oczekiwał pomocy. - Jest oczywistym, że zarówno zdrowie, jak i życie pacjentów nie zależy od barwy politycznej. Wy, jako lekarze i pielęgniarki, ratujecie życie każdego obywatela – powiedział  szef MSWiA Joachim Brudziński. 

Nowoczesna sala operacyjna będzie służyć Oddziałowi Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej. To jedyna sala hybrydowa we wszystkich placówkach MSWiA. Całkowity koszt jej budowy i wyposażenia wyniósł ponad 6,5 mln złotych. Dzięki inwestycji będzie można przeprowadzać skomplikowane operacje naczyniowe. Specjaliści będą mogli wykonywać operacje łączone, to znaczy takie, w których wykorzystuje się jednocześnie zabiegi klasyczne i wysokospecjalistyczne zabiegi radiologiczne. Dzięki takim salom można operować osoby coraz starsze, z licznymi dolegliwościami m.in. kardiologicznymi.  Jak zaznaczył dr n. med. Włodzimierz Hendiger, pełniący obowiązki ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, nowoczesna aparatura zwiększy bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. – Mamy zespół interdyscyplinarny, składający się nie tylko z chirurgów naczyniowych, ale także z kardiologów i internisty. To jest bardzo rzadko spotykane – dodał.

Podczas spotkania z personelem szpitala, minister Joachim Brudziński zwrócił uwagę na ogrom pracy, który lekarze, pielęgniarki oraz pozostali pracownicy łódzkiej placówki włożyli w jej rozwój. Dzięki sprawnemu zarządzaniu, w ciągu ostatnich dziesięciu lat szpital dokonał pełnej modernizacji – wymienił sprzęt medyczny i przeprowadził remonty oddziałów, zakładów i poradni. Jak dodał dyrektor łódzkiego szpitala MSWiA, dr n.med. Robert Starzec, przeznaczono na ten cel ponad 101 mln zł (ponad 40% stanowiły dotacje MSWiA).

W ciągu dekady szpital uporał się z długiem przekraczającym 53 mln zł, a dziś jego działalność przynosi zysk. W 2017 r. szpital osiągnął dodatni bilans przychodów i wydatków na poziomie 3,1 mln zł. – To pokazuje, że za wszystkim kryje się człowiek – i w tym wymiarze menadżerskim, i w tym wymiarze medycznym – powiedział minister Joachim Brudziński.

Źródło: MSWiA

 

 

 

 

Czytany 62 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy