reklama
piątek, 03 sierpień 2018 06:35

Porozumienie WAT z MSWiA

Napisane przez Hubert Kaźmierski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Głównym celem porozumienia podpisanego między Wojskową Akademią Techniczną a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji jest prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w zakresie telekomunikacji, informatyki, kryptologii i cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i ochrony zasobów informacyjnych, przetwarzanych w systemach i sieciach teleinformatycznych.

Podpisana przez rektora-komendanta WAT płk. dr. hab. inż. Tadeusza Szczurka oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Majewskiego umowa zapewnia współpracę obu instytucji w zakresie doradztwa naukowo-badawczego, konsultacji techniczno-technologicznych i ekspertyz oraz promowanie wyników badań naukowych i rozwojowych w wyżej wymienionych obszarach, a także organizację szkoleń, kursów i konferencji naukowych w obszarach bezpieczeństwa państwa i ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz organizację staży i praktyk.

– Mam nadzieję, że to nasze porozumienie nie będzie tylko pustym dokumentem i że dzięki niemu uda się Państwu pozyskać wykształconych u nas najlepszych fachowców. Praktyki, wspólne projekty naukowe, już na etapie studiów, to znakomite pole do współpracy. Dotychczasowa współpraca z podległymi MSWiA formacjami – Policją, Strażą Graniczną i Strażą Pożarną – według mnie dobrze rokuje – powiedział rektor-komendant WAT.

Goście zwiedzili Laboratorium Badawcze Kryptologii oraz Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego i Symulacji Rozszerzonej, gdzie zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami naukowców WAT, które mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo oraz wyszkolenie pracowników podległych MSWiA służb.

Źródło: WAT 

Fot. Sebastian Jurek

Czytany 144 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy