reklama
wtorek, 09 październik 2018 06:15

Pokaz bojowy systemu SWARM Grupy WB zakończony sukcesem

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec września 2018 na poligonie wojskowym odbył się pokaz działania systemu rozpoznawczo-uderzeniowego SWARM, przeprowadzony przez Grupę WB dla delegacji zagranicznego klienta.

jak informuje Grupa WB, pierwszego dnia pokazu przeprowadzono prezentację parametrów technicznych mini BSP FLYEYE i amunicji krążącej WARMATE 1 oraz zademonstrowano przygotowanie systemów do misji rzeczywistej. W godzinach wieczornych odbyły się pokazowe loty nocne, podczas których goście zapoznali się między innymi z działaniem głowic IR, trybów nawigacyjnych, działaniem videotrackera oraz procedurą lądowania.

W kolejnym dniu członkowie delegacji zapoznali się z funkcjonowaniem systemu SWARM, który umożliwia niewielkim pododdziałom prowadzenie rozpoznania z jednoczesnym wykonywaniem precyzyjnych uderzeń na wysoko wartościowe cele przeciwnika za pomocą systemów produkowanych przez Grupę WB. Po części teoretycznej odbyła się prezentacja dynamiczna systemu ? po określeniu pozycji celu przez operatora systemu FLYEYE i przesłania go do systemu dowodzenia, przeprowadzono start i bojowy lot amunicji krążącej WARMATE 2.

Demonstracja lotu bojowego z użyciem głowicy odłamkowo-burzącej zakończyła się pełnym sukcesem – płatowiec z ogromną precyzją dokonał zniszczenia celu treningowego.

„Prezentacja systemu SWARM zakończyła się pełnym sukcesem” – skomentował prezes Grupy WB, pan Piotr Wojciechowski – „zgromadzeni członkowie delegacji mieli okazję przekonać się, jak skuteczne jest narzędzie, integrujące najnowocześniejsze systemy obserwacyjne i bojowe w jeden, technologicznie zaawansowany system rażenia”

Pokaz zwieńczyły prezentacje i dwa pokazowe loty systemów FT-5 ŁOŚ oraz amunicji krążącej WARMATE 2.  Ry

Film z pokazu >>>

 

Czytany 221 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy