reklama
niedziela, 18 wrzesień 2016 07:54

Więcej porad prawnych na portalu

Napisane przez Ryszard Choroszy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

 Zgodnie z prośbą naszych użytkowników, na  portalu-mundurowym.pl  rozszerzamy poradnictwo prawne z  zakresu wojskowego  prawodawstwa. Będzie jeszcze więcej tekstów, a przede wszystkim możliwość uzyskania  indywidualnych porad.  Najciekawsze odpowiedzi  opublikujemy w nowej zakładce  PORADY PRAWNE.  

Od dłuższego czasu dostrzegamy szczególne zainteresowanie użytkowników portalu tematyką prawną, co znajduje wyraz  m.in. w dużej liczbie odsłon i wizyt dotyczących  tekstów publikowanych na naszej witrynie.  Nie ukrywamy danych statystycznych.  Najczęściej czytane publikacje są dostępne w zakładce GORĄCE TEMATY na stronie głównej portalu. Piszemy o propozycjach zmian, śledziimy  projekty decyzji, rozporządzeń czy ustaw oraz  ich wdrażanie w resorcie obrony narodowej, a także ostrzegamy  o ich skutkach. Jednakże podejmowane przez redakcję portalu-mundurowego działania z zakresu tematyki służby wojskowej,  w tym prawodawstwa są satysfakcjonujące.  

Dlatego  uruchomiliśmy sondę z pytaniem „Jak oceniasz poradnictwo prawne na portalu?”  Tylko trzynaście procent  naszych użytkowników, która uczestniczyła w głosowaniu  oceniło, że  „dobrze”, a  ponad jedna trzecia uznała dotychczasowe nasze wysiłki  za niewystarczające (prawie 38 proc.).  Szanujemy ten zbiorowy głos.  Pamiętamy, że w  ciągu miesiąca z naszej witryny korzysta  niemalże połowa wszystkich żołnierzy służby czynnej, co zobowiązuje nas do szczególnej staranności przy redagowaniu portalu.  

Obecnie przyszedł  czas  na kolejną, dobrą zmianę na naszym portalu. Uruchamiany indywidualne poradnictwo prawne, na razie z zakresu wojskowych regulacji prawnych (pragmatyki służbowej, powszechnego obowiązku obrony czy zakwaterowania) oraz odrębną zakładkę  PORADY PRAWNE  w miejsce komentarzy.  W celu ułatwienia kontaktu z redakcją, zamierzamy stworzyć specjalny szablon, umożliwiający  zadanie pytania i wysłanie go na specjalnie utworzone konto pocztowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi Państwu udzieli prawnik, specjalizującym się w szeroko pojętym prawie wojskowym i współpracujący z portalem. Wybrane  odpowiedzi odpowiednio zredagowane będą publikowane pod zakładką PORADY PRAWNE.  

Podejmowane przez nas  działania są zgodne z celami statutowymi Fundacji „Promilitaria XXI”, która jest  wydawcą portalu.  Jednym z pięciu głównych celów naszej organizacji pozarządowej  jest bowiem „podnoszenie i upowszechnianie wiedzy i umiejętności zawodowych żołnierzy, a także pracowników wojska oraz funkcjonariuszy”. 

Prawie co dziesiąta  osoba uczestnicząca w naszej sondzie stwierdziła, że za porady gotowa byłaby zapłacić. Jest to wyraz uznania dla naszej działalności. Z całą stanowczością podkreślam, że porady będą udzielane bezpłatnie, ale nie możemy pominąć faktu, że  systematycznie rosną koszty utrzymania portalu (abonament  za domenę, wynajęcie serwera, administracja witryną, prowadzenie rozliczeń Fundacji przez biuro księgowe, wynagrodzenie dla prawnika, itp.). Nie jesteśmy „na garnuszku” budżetu MON - nie mamy tam etatów i nie korzystamy z dofinansowania resortu obrony narodowej na realizację zadań publicznych. Wspomagają nas firmy i instytucje, ale jest to źródło niestabilne, uzależnione od sytuacji finansowej firmy oraz dobrej woli kierownictwa. W ostatnim  okresie, zwłaszcza w państwowych spółkach zbrojeniowych, które są naszym głównym klientem, zmiany są radykalne i nie zawsze korzystnie wpływają na stan finansów Fundacji.  

Dlatego pojawił się pomysł wsparcia naszej działalności przez użytkowników w formie drobnych darowizn. Z prawej strony portalu pod belką  DAROWIZNA DLA FUNDACJI  umieściliśmy  niewielki baner   „Wspomóż naszą działalność”  z linkiem  do bezpiecznego systemu płatności  przez Internet  Dotpay.  Po kliknięciu umożliwia on w kilku krokach przekazanie  na rzecz Fundacji drobnych kwot  przez naszych darczyńców.  Proszę pamiętać, że nie posiadany statusu organizacji pożytku publicznego i nie możemy ubiegać się o otrzymywanie 1 proc. kwoty z podatku dochodowego, ale darowizny wspierające działalność Fundacji są zgodne z obowiązującym prawem. W tym przypadku celem jest to zwiększanie wiedzy prawniczej mundurowego środowiska, co jest zgodnie ze sferą zadań publicznych określonych w art. 4  pkt 1  ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  

Dzięki Państwa wsparciu, możliwe będzie uzyskanie pełnej niezależności finansowej i pokrycie wszystkich, niezbędnych wydatków związanych z funkcjonowaniem portalu i naszej organizacji pozarządowej. Jesteśmy Fundacją transparentną, systematycznie publikującą  od 2008 r. sprawozdania finansowe na swojej stronie internetowej. Nie mamy nic do ukrycia. Środki z darowizn zostaną upublicznione w sprawozdaniu  za 2016 r. 

Liczymy na Państwa wsparcie, ale jednocześnie dajemy szansę naszym użytkownikom na  współredagowanie portalu i  realny wpływ na kształtowanie naszej polityki informacyjnej poprzez forum, sondę i wyrażanie swojej opinii  za pośrednictwem  nowego formularza kontaktowego, który niebawem będzie dostępny na  naszym portalu. 

Ryszard Choroszy

Prezes Fundacji „Promilitaria XXI”

www.promilitaria21.org

  • • KRS: 0000285809
  • • NIP: 521-345-71-92
  • • Nr konta bankowego w Credit Agricole: 48 1940 1076 3035 4452 0000 0000

 

Czytany 4284 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 wrzesień 2016 11:08
Więcej w tej kategorii: « ARCHIWUM GALERII

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy