reklama
czwartek, 19 styczeń 2017 20:48

Zwrot za przejazdy 

Napisane przez A.G.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jacek: Chciałbym dowiedzieć się czy należy się zwrot za przejazdy do miejsca zamieszkania osobom odbywającym sześciomiesięczny kurs oficerski i będącym jednocześnie w rezerwie kadrowej. Nadmienić pragnę że otrzymuję mieszkaniówkę w miejscu pełnienia kursu.

Odpowiedź:  Kwestie związane z należnościami za podróże służbowe żołnierzy zawodowych reguluje rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 16 lipca 2014 r. w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe.

Zgodnie z § 16 ww. rozporządzenia, publiczny środek transportu odpowiedni do przejazdu do miejscowości zamieszkania w czasie wolnym od wykonywania czynności służbowych, a także jego rodzaj i klasę określa się w poleceniu wyjazdu służbowego, uwzględniając posiadane przez żołnierza uprawnienia do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych, dogodność połączeń na danej trasie oraz koszt przejazdu.

W związku z powyższym, w czasie wolnym od wykonywania czynności służbowych (w tym wypadku od zajęć programowych), może Pan udać się do swojego miejsca zamieszkania. Co do świadczenia mieszkaniowego - jest to odrębna należność, dotycząca zakwaterowania żołnierzy a nie podróży służbowych. A.G. 

 

Czytany 2360 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji