reklama
sobota, 18 luty 2017 10:22

Wypłata należności za podróże służbowe w weekendy

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Michał. Od września 2015 r do września 2016 r. zostałem przeniesiony do rezerwy kadrowej w związku z zakwalifikowaniem się do12 miesięcznego studium oficerskiego dla szeregowych we Wrocławiu. Do szkoły zostałem wysłany na podstawie rozkazu wyjazdu wystawionego na jeden dzień. Po ukończeniu nauki WOG odmówił wszystkim żołnierzom wypłaty środków pieniężnych za podróże służbowe do domu na weekendy W sumie na przejazdy do domu w weekendy wydałem ponad 5000 zł. Do studium uczęszczało ok 370 osób razem z podoficerami,  więc WOG "zaoszczędził" na nas ok  1 milion złotych. Nadmieniam, iż będąc na szkole podoficerskiej pieniądze za podróże służbowe otrzymałem bez problemu.  Chciałbym się dowiedzieć czy należy mi się zwrot pieniędzy za podróże służbowe do domu a jeśli nie to czy jest jakaś szansa na wygranie sprawy przed sądem?

Odpowiedź: Nie wskazał Pan, w jaki sposób WOG argumentuje odmowę wypłaty należnych świadczeń. Posiada Pan prawo do przejazdu do miejscowości zamieszkania w czasie wolnym od wykonywania czynności służbowych. W poleceniu wyjazdu służbowego powinien zostać określony środek transportu odpowiedni do przejazdu w czasie wolnym. Tak przedstawiony rachunek podróży służbowej powinien zostać przyjęty, a środki pieniężne z tego tytułu powinny zostać wypłacone Panu w ciągu 14 dni.

W Pańskiej sytuacji należałoby się zwrócić pisemnie o wypłatę należnego świadczenia, równocześnie - w przypadku odmowy wypłaty przez WOG - żądać wydania decyzji odmawiającej wypłatę wraz z podstawą prawną.  W związku z Pańską sprawą, po wyczerpaniu środków zaskarżenia, można wnieść skargę do sądu administracyjnego. A.G. 

 

Czytany 1823 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • pdf

  rozliczenie podróży decyzją administracyjną? organ zapewne będzie twierdził, że jest to czynność materialno-techniczna. Zażaliłbym się na bezczynność co najwyżej. Skoro organ nie wydał decyzji to nie można go do tego zmusić.

 • Piter

  Witam
  Panowie jak wyglada batalia o ten zwrot ? otrzymał ktoś pieniążki?
  pozdrawiam

 • -=Alex=-

  Polecenie wyjazdu służbowego jak wspomniał zainteresowany, zostało wystawione tylko na jeden dzień, czyli na przejazd do miejsca docelowego. Więc wszelkie należności finansowe z tytułu odbywania podróży służbowej będą należały się tylko za ten okres - zwrot kosztów dojazdu, ewentualna dieta i przejazd środkami komunikacji miejskiej. W związku z powyższym działania WOG-u są jak najbardziej prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.