reklama
sobota, 18 luty 2017 10:27

Przedłużenie kontraktu  i służba stała 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Adam: W związku z końcem kontraktu na stanowisku starszego szeregowego napisałem w grudniu  2016 r. wniosek, z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, o przedłużenie kontraktu. W styczniu 2017 roku awansowałem do stopnia kaprala,. Po objęciu obowiązków napisałem nowy wniosek o powołanie do służby stałej. Według sekcji personalnej nie mogłem tego zrobić, ponieważ nie była dotrzymana procedura co najmniej trzy miesięcznego wyprzedzenia.

Odpowiedź: Procedurę wnioskowania o zawarcie kolejnego kontraktu lub powołania do służby stałej reguluje ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ww. ustawy, żołnierz służby kontraktowej najpóźniej na trzy miesiące przed dniem upływu okresu, na jaki został zawarty kontrakt, może wystąpić z wnioskiem o zawarcie kolejnego kontraktu lub powołanie do służby stałej.

Nie napisał Pan, kiedy kończy się Panu kontrakt. Jedynie domniemam, że w marcu. O ile wniosek o zawarcie kontraktu złożył Pan w terminie, to wniosek o powołanie do służby stałej złożono już po upływie terminu. 

W zaistniałej sytuacji należałoby poczekać na podpisanie kontraktu, a następnie złożyć wniosek o powołanie do służby stałej. Podkreślić należy, że przepisy wskazują jedynie termin ostateczny, w którym należy złożyć dany wniosek. Z tego też powodu nie ma przeszkód, aby złożył Pan wniosek dużo wcześniej niż instruują przepisy. AG

Czytany 5865 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji