reklama
wtorek, 21 marzec 2017 07:52

WOG-i  spóźniają się z wypłatą dodatku za rozłąkę

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wojskowy Oddział Gospodarczy,  na którego jesteśmy zaopatrzeniu notorycznie spóźnia się z wypłatami dodatku za rozłąkę.  Nadmieniamy, że jesteśmy żołnierzami i mamy pytanie, co zgodnie z prawem możemy zrobić, ponieważ telefony do WOG nie przynoszą skutków.

Od red. Dodatek za rozłąkę wypłaca się do dziesiątego dnia każdego miesiąca,  za miesiąc poprzedni. Jest to termin ustanowiony prawem, którego WOG nie powinien przekraczać. Na wstępie należałoby wskazać co oznacza owa notoryczność -  czy spóźnienie to kilka dni czy też tydzień i dłużej oraz jak długo dana sytuacja ma miejsce. Pierwszym krokiem mogłoby być złożenie meldunku do dowódcy jednostki wojskowej  o zaistniałej sytuacji. Może to stanowić podstawę do rozwiązania zaistniałego problemu przez dowódcę z komendantem właściwego WOG. 

Istnieje także inna możliwość polegająca na wystosowanie do WOG wezwania do zapłaty w przypadku kolejnej zwłoki.  Jednakże w pierwszej kolejności należałoby zawiadomić oficjalnie dowódcę (drogą służbową) o zaistniałej sytuacji. AG

 

 

Czytany 1668 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Mariusz

    WOG-i wypłacają dodatek za rozłąkę na podstawie dokumentów otrzymanych z właściwej jednostki wojskowej. W przypadku kiedy jednostka nie prześle do WOG-u na czas dokumentu stanowiącego podstawę wypłaty tejże należności, to niestety WOG nie ma podstawy wypłaty. Także może się okazać, że to wcale nie jest wina WOG-u.

  • Do Mariusza

    Zgadzam się z Panem. Jednak jeżeli wypłata ma miejsce 8 dni po ustawowym terminie to jest coś nie tak. Załóżmy, że JW się spóźnia z wysłaniem, a kto jest płatnikiem? JW, czy WOG? WOG powinien zwrócić się z pismem do JW. Pozostaje kwestia zwrotu należnych odsetek za zwłokę. Kto wypłaci WOG, czy JW?

  • Mariusz

    Nie ma znaczenia to, że WOG jest płatnikiem. WOG nie ma prawa wchodzić w kompetencje Dowódcy JW. To z przepisów wynika, co kto i kiedy ma zrobić. Aby otrzymać dodatek za rozłąkę należy spełnić kilka warunków wynikających z przepisów prawa. Jeżeli dojdzie do zapłaty odsetek to WOG wystąpi z wnioskiem o powstaniu szkody w mieniu, a winnego będzie się szukać w JW. Inna sytuacja jest wtedy, kiedy WOG miał dokumenty w terminie i nie wypłacił. Wtedy szkoda jest po stronie WOG-u. Bardzo to jest proste. Ale jak pokazuje życie dla niektórych jest to bardzo trudne.