reklama
niedziela, 30 kwiecień 2017 05:35

Nowe stanowisko, nowy sprzęt

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tomasz: Zostałem wyznaczony na nowe stanowisko służbowe. Mój przełożony chce przekazać mi sprzęt, z którym nigdy nie miałem do czynienia. Nie mam uprawnień do jego kierowania, ani obsługi.  Czy to jest zgodne z obowiązującymi przepisami ?

Od redakcji: Zgodnie z § 3 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 21 listopada 2001 r. w sprawie odpowiedzialności majątkowej żołnierzy za wyrządzone przez nich szkody, żołnierzowi mogą być powierzone z obowiązkiem zwrotu albo wyliczenia się: środki pieniężne, papiery wartościowe, uzbrojenie, sprzęt techniczny oraz inne mienie, niezbędne do wykonywania zadań służbowych. W przedstawionym przez Pana i dość zwięzłym opisie stanu faktycznego, znaczenie decydujące będzie miała owa niezbędność.

W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić w zakresie obowiązków, czy posiada Pan jakiekolwiek zadania związane z danym sprzętem. Jeśli brak jest takiego zapisu, a ponadto nie posiada Pan uprawnień do kierowania ani obsługi, z całą pewnością posiadanie danego sprzętu na stanie nie jest niezbędne do wykonywania przez Pana zadań służbowych.  Z uwagi na brak podstawowej przesłanki powierzenia mienia żołnierzowi (niezbędność do wykonywania zadań służbowych), dany sprzęt nie powinien być Panu powierzony. AG

 

Czytany 245 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy