reklama
niedziela, 30 kwiecień 2017 05:38

Dodatek procentowy za służbę na okręcie 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Maciej: Po odbyciu służby zasadniczej w 1999 r. podpisałem pięcioletni kontrakt  w służbie nadterminowej. Służbę odbywałem na jednostkach pływających MW.  Pływając w składzie załóg, przez jeden rok, nie otrzymywaliśmy dodatkowego procentu jako okrętowcy. Teraz żołnierze z NSR po przybyciu na okręt otrzymują ten dodatek. Proszę o pomoc w tej sprawie. 

Od redakcji:  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, do czasu służby w składach etatowych załóg jednostek pływających Marynarki Wojennej wlicza się odpowiednio czas służby w składach etatowych załóg jednostek pływających oraz dni przebywania na morzu w okresie pełnienia czynnej służby wojskowej przed powołaniem do zawodowej służby wojskowej.

Przede wszystkim należałoby zweryfikować na jaką datę ustalono początek terminu uprawniającego Pana do otrzymywania danego dodatku, a jeśli nie zaliczono 1 roku - jakie były ku temu powody. Argumentacja powinna znaleźć się w tejże decyzji. 

Możliwym jest także, że błędnie wyliczono Panu początek terminu uprawniającego do danego dodatku. W tej sytuacji należałoby wystąpić z odpowiednim wnioskiem do dowódcy jw o ustalenie prawa do dodatku wraz z uzasadnieniem. 

Wskazane przykłady są hipotetyczne, trudno bowiem nie mając wglądu do odpowiednich dokumentów, odpowiedzieć Panu na powód nieuwzględnienia jednego roku przy ustalaniu prawa do dodatku.  AG

 

Czytany 709 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji