Sukces polskich rezerwistów na zawodach w Wiedniu

Napisane przez Piotr Niemczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strzelcy z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów uczestniczyli w nieoficjalnych mistrzostwach Europy rezerwistów, a byli to: Piotr NIEMCZYK, Romuald SZARECKI, Bogusław PAŃCZYNIAK i Łukasz JARSKI. Zawody przeprowadzono w dniach 2-3.06.br.

Była to kontynuacja prestiżowych zmagań strzelców pod nazwą: 19. Internationalen Mannschaftsschießwettkampf oraz 38. Internationale Vergleichsschießen  zorganizowane przez Unteroffiziersgesellschaft Wien.

W Wiedniu rozegrano następujące konkurencje:

• strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz rzut granatem treningowym do okręgu, na odległość 20 m - klasyfikacja zespołowa;
  • strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz strzelanie z pistoletu wojskowego P 80 do tarczy elektronicznej na dystansie 10 m - klasyfikacja indywidualna.

Oficjalnej dekoracji zwycięzców dokonali członkowie Zarządu UOG Wien, przewodniczył Präsident UOGW Vzlt Richard KNAUS. W klasyfikacji zespołowej drużyna WSAR zajęła III miejsce, uzyskując wynik 314 pkt. ustępując znacznie zespołom z Austrii. W klasyfikacji indywidualnej Piotr NIEMCZYK zajął III miejsce z wynikiem 177 na 200 punktów.

W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników zostaliśmy poproszeni do pamiątkowego zdjęcia przez niezwykle sympatyczną ekipę austriackich Strzelców Alpejskich. Ceremonia wręczania wyróżnień strzelcom poprzedzona została wręczeniem wyróżnień WSAR dla koleżanki i kolegów z Austrii, którzy wykazali się we współpracy z WSAR. Pobyt w Wiedniu ubarwiony został zwiedzaniem Muzeum Historii Wojskowości (Arsenał) - gdzie oprócz bardzo ciekawych eksponatów można było uczestniczyć w nie mniej interesującym pikniku militarnym. Był też czas na podziwianie pięknego ogrodu i zwiedzanie zamku cesarskiego Schönnbrunn.