reklama
wtorek, 13 czerwiec 2017 19:42

Święto Żandarmerii Wojskowej. Jednostka specjalna wyróżniona

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Wszędzie tam, gdzie jest  Wojsko Polskie, jest potrzebny wysiłek, jest potrzebna Wasza szczególna służba. A od kilku miesięcy ta służba przyjęła jeszcze dodatkowy, jeden ciężar, ale i wielkie wyróżnienie, to związane z ochroną wojsk NATO i wojsk amerykańskich w Polsce. " – zaznaczył szef resortu obrony na uroczystym apelu z okazji Święta Żandarmerii Wojskowej.

"Gdy dzisiaj witałem się z Waszymi sztandarami, gdy przechodziłem i witałem się, patrząc Wam w oczy, przypominałem sobie że widziałem Was wszędzie, na poligonach, miejscach ćwiczeń, miejscach, które ochranialiście, ale także w Kosowie, w Kuwejcie, w Afganistanie" - mówił minister Antoni Macierewicz do zebranych na uroczystym apelu z okazji Święta Żandarmerii Wojskowej.

Jak informuje MON, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, w asyście komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasza Połucha, wręczył zasłużonym żołnierzom odznaczenia resortowe oraz wyróżnienia. Żołnierze otrzymali Medale za Zasługi dla Obronności Kraju, Kordziki Honorowe Sił Zbrojnych RP, Odznaki Honorowe ŻW oraz Listy Gratulacyjne. Wydziałowi Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie nadano również tytuł honorowy „Przodującego pododdziału Żandarmerii Wojskowej” .

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.defence24.pl/611226,swieto-zandarmerii-wojskowej-jednostka-specjalna-wyrozniona

Czytany 380 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji