reklama
środa, 14 czerwiec 2017 08:18

Klasy mundurowe pod opieką MON 

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Uczniowie ze Skały są ze sztuką wojskową za pan brat. Teraz pod skrzydła weźmie ich resort obrony Obronność. Pilotażowym programem w nowym roku szkolnym objęci zostaną uczniowie m.in. z Krakowa, Skały, Trzebini i Nowego Sącza.

- Młodzież będzie się uczyć tego samego co teraz, tylko na bardziej profesjonalnym poziomie. Więcej szkoleń odbywać się będzie na poligonach, MON przydzieli każdej szkole jednostkę patronacką - mówi Paweł Tomczyk, koordynator klas mundurowych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale (pow. krakowski). To jego odpowiedź na pytanie o korzyści płynące z zakwalifikowania się szkoły do pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych, który od nowego roku szkolnego uruchomi Ministerstwo Obrony Narodowej. Starania o objęcie wsparciem przez MON podjęło 250 szkół z całej Polski. Udało się zakwalifikować niespełna sześćdziesięciu. Obok szkoły ze Skały są wśród nich XXV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini oraz Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. We wszystkich z nich klasy mundurowe działają z powodzeniem od wielu lat, np. w XXV LO od piętnastu.

Dotychczas nauka w nich odbywała się jednak według programów autorskich przygotowywanych przez nauczycieli i akceptowanych przez kuratorium. Teraz program dydaktyczny zostanie zunifikowany, przygotowują go oficerowie z Biura ds. Proobronnych MON, ale przy współudziale ekspertów m.in. z Akademii Sztuki Wojennej (dawna Akademia Obrony Narodowej). Także ci ostatni będą nadzorować tzw. eksperyment pedagogiczny prowadzony w klasach mundurowych. 

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/klasy-mundurowe-pod-opieka-mon,12177306/

 

Czytany 249 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy