reklama
piątek, 16 czerwiec 2017 05:44

MON obiecuje kolejne podwyżki pracownikom wojska

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Z informacji, które uzyskaliśmy w resorcie obrony narodowej, wynika, że w latach 2018–2019 planuje on podwyższyć płace pracowników cywilnych pracujących na rzecz wojska o około 5 procent rocznie. Nie udało nam się uzyskać jednak informacji w MON, jaka to będzie kwota.

Przypomnijmy, że niedawno opisaliśmy trudną sytuację finansową cywili zatrudnionych w wielu instytucjach wojskowych, m.in. w wojskowych komendach uzupełnień, dowództwach czy ministerstwie. Cywilnych pracowników resortu obrony jest teraz ok. 44 tys. (dla porównania wojskowych ok. 100 tys.).

Przeciętne wynagrodzenie pracownika cywilnego wojska wyniosło pod koniec poprzedniego roku około 3576 tys. zł brutto, co stanowiło 78,3 proc. przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego, 92,7 proc. średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej i niespełna 87,7 proc. przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/306159918-MON-obiecuje-kolejne-podwyzki-pracownikom-wojska.html#ap-1

 

Czytany 1031 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Bv

  Mafia

 • leon

  Gdyby gospodarka w Polsce była tak rozwinięta jak za czasów wstrętnej komuny to do służb mundurowych ludzi by musieli ;wołami;przyciągać a tak każdy kombinuje jak może

 • nepotyzm ??

  Powinno skończyć się z zatrudnianiem rodzin wojskowych w jednostkach , bo zaczyna to przypominać prywatne spółki z pieniędzy wszystkich podatników w Polsce . I.. jak to się ma do pozostałych służących , których np : zony czy dorosłe dzieci nie mogą znaleźć pracy lub pracują po 12 godz . za grosze ?? Ktoś powinien ten temat, czas najwyższy ogarnąć . Począwszy od rzeczywistej kwalifikacji przyjmowanych pracowników cywilnych . Sytuacja jest nie do przyjęcia dla wielu w mundurze . :(

 • ??

  Kika tysięcy emerytury , kilka tysięcy wypłaty plus małżonka kilka tysięcy a firma ta sama MON . Tyle , że żadne w mundurze . A po co tak naprawdę obywatel płaci do budżetu MON w jakim celu i z jakimi nadziejami ??

 • ...

  Jest to temat dla Posłów obecnej i przyszłej kadencji . ;)

 • Lobbing ?? Ale , jak > ?

  POwtarzające się nazwiska w MON to przypadek . ;)

 • No cóż ..

  " Z informacji, które uzyskaliśmy w resorcie obrony narodowej, wynika, że w latach 2018–2019 planuje on podwyższyć płace pracowników cywilnych pracujących na rzecz wojska o około 5 procent rocznie ' w sumie to mają jaśniejszą perspektywę niż żołnierze . Tylko zwolnić się i zatrudnić , jako cywil . Taka prawda . :( Jak wielu to już zrobiło .

 • Brunon

  Do komentujacych tutaj: Jesteście jedną z niewielu grup zawodowych w Polsce, która "robi" we własne gniazdo. Za kilka groszy jeden drugiego by utopił. Zazdrość, zawiść itd. Ja nie mam, to dlaczego inny ma mieć lepiej ? To nie przynosi chluby i trudno oczekiwać szacunku społeczeństwa.

 • Zawiedziony

  A żołnierzy ta podwyżka nie dotyczy? Gdzie ta dobra zmiana. Akropos, nie mam nic do cywili, im też się należy.

 • kozka

  Ludzie... przecież te 5% było wynegocjowane w zeszłym roku jako podwyżki przez 4 kolejne lata...to nie są żadne ekstra pieniądze, tylko realizacja zeszłorocznych umów!!!