reklama
sobota, 24 czerwiec 2017 06:22

Wykonywanie zadań w dniu wolnym od służby 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Janusz:  Czy jeśli żołnierz w weekend przychodzi do jednostki i przez 3 do 4 godzin wykonuje swoje obowiązki to ile należy mu się wolnego ? Godzina za godzinę ? W dni robocze wyrabia swoje godziny pracy.

Od redakcji: Zagadnienie, które Pana interesuje reguluje rozporządzenie MON w sprawie czasu służby żołnierzy zawodowych z dnia 26 czerwca 2008 r. Do Pańskiej sytuacji zastosowanie będzie miał § 8 ust. 1 cytowanego rozporządzenia zgodnie z którym żołnierzowi, który na polecenie dowódcy jednostki wojskowej lub osoby upoważnionej przez tego dowódcę wykonywał zadania służbowe w wymiarze przekraczającym w danym tygodniu czas służby, udziela się czasu wolnego w tym samym wymiarze czasowym. 

Ponadto, z godnie z ust. 2, udzielenie czasu wolnego powinno nastąpić w najbliższym tygodniu, nie później jednak niż w ciągu czteromiesięcznego okresu rozliczeniowego.

Za wykonywanie zadań służbowych w dniu wolnym od służby (tj. w sobotę) przysługuje czas wolny w takim samym wymiarze. AG

 

Czytany 1456 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji