reklama
wtorek, 08 sierpień 2017 06:45

Dobrze im tak, tym mundurowym krezusom

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

"Dezubekizacja" to posunięcie jeszcze genialniejsze niż 500 plus. PiS wykorzystuje niesprawiedliwy system emerytalny mundurowych, aby występować w roli jedynego sprawiedliwego, który pognębił starych esbeków

Propaganda w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej dobrze cementuje elektorat. Bo jaki sygnał z tego płynie? Ano taki, że rodziny dostały 500 plus, a złym esbekom zmniejszono emerytury. To dlatego oni teraz protestują i podburzają ludzi. Wystarczy wspomnieć, co powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński o demonstracjach w obronie niezależnych sądów: „Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią 'Wyrwij murom zęby...'. Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami” – napisał na Twitterze. W tej orkiestrze ważną rolę odgrywa też TVP, która po raz setny puszczała wypowiedź jednego z dawnych mundurowych, na oko siedemdziesięciolatka, który martwił się, że dostawał kilka tysięcy emerytury, a teraz za minimalną emeryturę nie wyżyje. A lektor dodawał, że wielu Polaków musi przeżyć za niską emeryturę, to i esbek może.

Podobna fala komentarzy pojawiła się po niedawnym tekście w 'Dużym Formacie' „Zbrodnia i kara?”. „Ustawa dezubekizacyjna wchodzi w życie, IPN sprawdzi ponad 191 tys. mundurowych emerytów” - przypomniał Leszek Kostrzewski, a byli mundurowi opowiadali mu o tym, jak nagle dostawali decyzję o drastycznej obniżce emerytury. Przykład: „Roman, lat 53, policjant, przez 11 miesięcy studiował w Akademii Spraw Wewnętrznych. Emerytura obniżona z 5600 netto do 1716 złotych netto”. Zdecydowaną większość kariery przepracował w wolnej Polsce. W 1989 roku miał 25 lat. Ale to nic. Musi zapłacić za zbrodnie PRL.

Po tym reportażu w mediach społecznościowych trolle i zwolennicy PiS ruszyli do ataku pod hasłem: „Wyborcza broni pieniędzy esbeków”. Warto więc bez przerwy prostować manipulacje i kłamstwa na ten temat. I przypominać podstawowe fakty.

Źródło: wyborcza.pl  >>>

 http://wyborcza.pl/7,75968,22203034,dobrze-im-tak-tym-mlodym-policyjnym-emerytom.html#a=83&c=58

 

 

Czytany 1140 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • Patriota

  Czy nienawiść i zazdrość ludzka ma granicę? Obawiam się że nie .... Wszystkim ziejącym nienawiścią proponuję chwilę refleksji czy aby nie są katolikami bo nijak się to ma do tego co piszą i myślą. A co do ustawy tzw. Deubekizacyjnej to krzywdzi wielu niewinnych ludzi a prawdziwi Ubecy i Sbecy dawno odpoczywają w ziemi. Mam nadzieję że Sądy przywrócą wszystkim żołnierzom i funkcjonariuszom należne im świadczenia. A na koniec tym.... sprawiedliwym co tak wszytkich osadzają zadam pytanie!! Czy zrzekliście tytułów i honorów otrzymanym za komuny, czy nie wzywaliscie MO gdy działa wam się krzywda? Ludzie.....pełni nienawiści i zazdrości, żal mi Was. Chwała żołnierzom i funkcjonariuszom którzy służyli i służą Ojczyźnie.

 • Rad33

  Patriota... popieram.

 • Byly żołnierz

  Patriota...masz rację. To co się dzieje jest chore.

 • yeti

  Skoro tak można, to jaką mamy gwarancję, że po zmianie władzy to tym którzy służyli za PIS-u zabiorą emerytury?!!

 • Wawer75

  Nic nie ma do rzeczy, że "inni emeryci też żyją za 800 zł" Jak można odbierać emeryturę człowiekowi który np 5 lat służył w SB, w 1989 r. został pozytywnie zweryfikowany i przez następne 27 lat służył w Policji , Polskiej Policji. Jak tego nie oceniać to ten człowiek został oszukany przez Państwo.