reklama
środa, 09 sierpień 2017 19:58

Nowy projekt PiS uderzy w emerytowanych wojskowych. "Każdy może zostać zdegradowany"

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Emerytowani wojskowi boją się, że utracą stopnie wojskowe i świadczenia. Wszystko za sprawą tak zwanej ustawy degradacyjnej. - Nikt nie będzie się patyczkował. Każdy może stracić stopień i emeryturę. Mogą to wykorzystać do załatwiania porachunków z byłymi wojskowymi - mówi Henryk Budzyński, pułkownik w stanie spoczynku i wiceprezes zarządu głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

MON projekt kontrowersyjnej ustawy opracował w maju. W lipcu trafił on do uzgodnień międzyresortowych. Dokument ma zmienić ustawę o powszechnym obowiązku obrony RP. Jednak w odróżnieniu od wojskowej wersji ustawy dezubekizacyjnej, objąć może znacznie szersze grono wojskowych emerytów. W myśl proponowanych przez PiS przepisów podstawą do odebrania stopnia wojskowego będzie służba w polskiej armii w latach 1944-1990. O degradacji ostatecznie ma decydować prezydent (w odniesieniu do generałów i admirałów) i minister obrony (w odniesieniu do pozostałych wojskowych).

- To zdumiewające - nie kryje pułkownik Henryk Budzyński. - W polskim systemie prawnym degradacja jest karą dodatkową przy popełnieniu ciężkiego przestępstwa. Tymczasem tą ustawą chcą zastąpić sądy. Będą karać żołnierzy w ten sposób na drodze decyzji administracyjnej - mówi w rozmowie z money.pl.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-emerytury-wojskowe-ustawa-degradacyjna,182,0,2353334.html

 

Czytany 1039 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • POL

  A czy inni, poza mundurowymi, pracujący i zdobywający wykształcenie w tych czasach też zostaną w ten sposób "docenieni"? Mam tu na myśli np. Panią ekspedientkę w osiedlowym spożywczaku (w którym nic prócz octu i musztardy nie było), albo nauczyciela j. rosyjskiego czy historii, która nieco się "zmodyfikowała" po 1989r. A co z ludźmi, którzy zdobyli komunistyczne wykształcenie i teraz PIaStują bardzo ważne stanowiska w administracji państwowej? Nie myślę tu wyłącznie o pewnym prokuratorze (obecnie pośle), który teraz łasi się za "miłośnikiem kota", a w latach 80-tych wykazywał się skazując "wrogów"!!!
  Skandal !!!

 • Wawer75

  Takie głupoty to nawet trudno komentować. To jest już poziom trzeciego świata lub początków bolszewickiej Rosji

 • Wawer75

  Dodam, że większość obecnie służących żołnierzy będzie wojskowymi emerytami, i co wtedy ...... ? To nie dotyczy tylko starszych kolegów z branży