reklama
czwartek, 10 sierpień 2017 20:01

Ćwicz z MON. Aplikacja dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najpierw test sprawdzający kondycję, później szczegółowy plan ćwiczeń. To aplikacja #OTrenig, opracowana na zlecenie resortu obrony narodowej. Ma "poprawić wydolność oraz instruować w treningu siłowym i wytrzymałościowym kandydatów na żołnierzy terytorialnej służby wojskowej". 8-tygodniowy plan treningowy powstał na podstawie wytycznych szkoleniowców z jednostek obrony terytorialnej.

 Aby mógł powstać szczegółowy indywidualny plan ćwiczeń, kandydat musi przejść tzw. test poziomujący. Musi wykonać cztery ćwiczenia: podciaganie, pompki, brzuszki i przysiady - każde z nich tak długo, dopóki ćwiczącemu wystarczy sił.  Po analizie kondycji aplikacja przygotuje plan treningu. Na każdy tydzień zaproponuje trzy treningi wytrzymałościowe, m.in. basen i jogging, oraz dwa siłowe.  Ćwiczenia mają pomóc w wypracowaniu odpowiedniej techniki ich wykonywania i dzięki temu zmniejszyć ryzyko urazów.

Do czwartku aplikację pobrało 100 osób. Jej użytkownicy nie są jednomyślni w ocenie.  Głównym zarzutem w komentarzach jest niewielka liczba opcji i monotonia treningów.  Inni jednak podkreślają, że "jak na MON to bardzo ciekawa aplikacja".

Naukowcy Wojskowej Akademii Technicznej już kilka miesięcy temu zapowiadali, że pracują nad aplikacjami dla żołnierzy obrony terytorialnej. - Prace nad mobilnymi aplikacjami, które motywują użytkownika do ciągłego pozyskiwania wiedzy i umiejętności rozpoczęły się  jeszcze 2015 r. - mówił w lutym, cytowany przez portal-mundurowy.pl  ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski, adiunkt naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Systemów Symulacyjnych i Wspomagania Dowodzenia WAT.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-10/cwicz-z-mon-aplikacja-dla-kandydatow-do-wojsk-obrony-terytorialnej/

 

 

 

 

Czytany 201 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy