reklama
piątek, 11 sierpień 2017 06:13

Nowaczyk: fala destrukcyjna rozerwała skrzydło Tu-154M przed brzozą

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozerwanie poszycia lewego skrzydła Tu-154M świadczy o tym, że nie uderzenie było tym pierwszym elementem, który doprowadził do jego destrukcji; fala destrukcyjna, która rozerwała skrzydło, miała miejsce przed brzozą - powiedział w czwartek p.o. przewodniczący podkomisji smoleńskiej Kazimierz Nowaczyk.

Nowaczyk pytany w TVP Info o to, w jaki sposób podkomisja ustaliła, że lewe skrzydło TU-154M zostało uszkodzone przed brzozą, odpowiedział, że w trakcie prac "odnaleziono i umiejscowiono kilkadziesiąt odłamków", na podstawie których został odtworzony przełom lewego skrzydła. Pokazując w studiu zdjęcia z rekonstrukcji skrzydła, zaznaczył, że poszycie skrzydła "zostało rozerwane nie wzdłuż oderwania końcówki, ale w poprzek". "To świadczy o tym, że nie uderzenie było tym pierwszym elementem, który doprowadził do destrukcji skrzydła" - podkreślił Nowaczyk.

Dopytywany o to, jakie wnioski wysnuła podkomisja po ustaleniu, że lewe skrzydło samolotu było uszkodzone przed brzozą, Nowaczyk odpowiedział, że "rodzaj uszkodzenia, który wówczas wystąpił, to jest fala uderzeniowa, która w ten sposób mogła tylko rozbić strukturę tego skrzydła", oraz że nie było żadnych przeszkód przed brzozą, które mogłyby spowodować tego typu destrukcję skrzydła.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1063833,nowaczyk-fala-destrukcyjna-rozerwala-skrzydlo-tu-154m-przed-brzoza.html

 

Czytany 169 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji