reklama
wtorek, 03 październik 2017 18:44

Szkolenie proobronne młodzieży i rezerwistów w Poznaniu

Napisane przez Piotr NIEMCZYK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek, 3 bm. Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów przeprowadziło szkolenie ogólnowojskowe młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, połączone z nauką strzelania  z broni wojskowej i treningiem strzeleckim dla rezerwistów WSAR. Gościnne progi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na poznańskim Golęcinie przekroczyło blisko 100 uczniów  z: Edukacji Lubasz, Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu.

Szkolenie odbyło się  w kilku zagadnieniach:

  • - resuscytacja (na fantomie) – prowadziła p. Katarzyna LAMBRYCZAK (ZSH);
  • - posługiwanie się karabinkiem kbk AK – prowadził p. Marek IDASZEK (ZSR);
  • - rzut granatem treningowym na celność – prowadził p. Krzysztof KWIATKOWSKI (WSAR);
  • - strzelanie z karabinka kbk AK i pistoletu wojskowego P-83 – prowadzili: Zbigniew GAŁKA, Aleksander GREMBOWSKI i Grzegorz GRUCHALSKI (WSAR).

Biuro szkolenia i treningu prowadziły: Beata KUSIAK-NIEDŹWIEDZIŃSKA i Mariola ŚWITALSKA (WSAR). Szkolenie młodzieży wykazało dobre opanowanie przerabianych zagadnień ogólnowojskowych, natomiast kondycja strzelecka rezerwistów jest dość dobra (o czym świadczą przestrzeliny tarcz), ale wymaga jeszcze podniesienia na wyższy poziom. 

Na naszych zajęciach czynne było stoisko WKU w Poznaniu, na którym można było uzyskać wiedzę potrzebną do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i zawodowej służby wojskowej.

Tekst i foto: Piotr NIEMCZYK

Czytany 250 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy