reklama
wtorek, 03 październik 2017 19:06

Trójmiejski reporter o polskich najemnikach

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Legia Cudzoziemska była finansowym rajem dla Polaków, gdy krajowe zarobki były ułamkiem tego, co zarabiano na Zachodzie. Dziś najemnik na wojnie dostaje czasem kilkaset dolarów miesięcznie.

Młodzi junacy, często na bakier z prawem, szukający przygód, ale też uciekający przed tym, za co w Polsce mogą być ukarani - to stereotyp zaciągających się przed laty do Legii Cudzoziemskiej. Teraz na wojny jeżdżą już całkiem inni ludzie. Ile zarabiają, dlaczego ryzykują życie i czy każdy może zostać "kontraktorem" i zarabiać na wojnie? O tym dowiecie się z najnowszej książki trójmiejskiego dziennikarza i pisarza - Krzysztofa Wójcika.

"Psy wojen" to faktograficzna opowieść Krzysztofa Wójcika, którą można połknąć jednym tchem. Nie ma tu nachalnego epatowania wulgaryzmami, jak choćby w filmach Patryka Vegi, jest za to realizm, który z niej aż bije. Autor oddaje głos przede wszystkim rozmówcom, którzy od lat 80. XX wieku do dziś zarabiali jako najemnicy na wojnach na całym świecie. Zmieniały się tylko ich nazwy. Kiedyś nikt nie ukrywał, że francuscy legioniści jadą na wojnę zabijać. W książce znajdziecie zachwyt rekrutów nad krojem munduru, ale też szczegółowe opisy bestialskich tortur, którym poddawani byli także cywile. Jeśli ktoś myśli, że trochę o tym wie, bo obejrzał wiele filmów wojennych czy gangsterskich, to przekona się, że jest w błędzie. 

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

Czytaj więcej na: https://kultura.trojmiasto.pl/Trojmiejski-reporter-o-polskich-najemnikach-n116933.html#tri

 

Czytany 425 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy