reklama
wtorek, 03 październik 2017 19:42

Studenci WAT-u rozpoczęli naukę

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczysta inauguracja wrosła w tradycję akademicką i jest dziś ważnym świętem każdej uczelni. Rozpoczyna wielomiesięczny okres wytężonej pracy studentów – mówił do zgromadzonych płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, rektor-komendant Wojskowej Akademii Technicznej. Na WAT naukę rozpoczęło dziś prawie 11 tys. studentów wojskowych i cywilnych. 

Ceremonia odbyła się w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej. Wzięli w niej udział podchorążowie, studenci cywilni, wykładowcy i zaproszeni goście. Obecny był także wiceminister obrony prof. Wojciech Fałkowski. – WAT to uczelnia z dużym potencjałem i bardzo dużymi osiągnięciami. Wojsko Polskie może i powinno się nią chwalić – mówił prof. Fałkowski. Wiceminister odpowiedzialny za szkolnictwo wojskowe zapowiedział zwiększenie nakładów na uczelnię. – Już w tej chwili dajemy duże subwencje, chcemy dawać jeszcze większe. W ciągu dwóch lat z niecałych 200 miejsc dla podchorążych, zwiększyliśmy limit przyjęć na WAT do ponad 600. I ten poziom z ewentualnymi korektami w górę, będziemy starali się utrzymać w kolejnych latach – deklarował prof. Fałkowski. Dodał, że przyszłością akademii jest połączenie nauczania wojskowego rzemiosła z rozwojem badań naukowych.

W Wojskowej Akademii Technicznej w roku akademickim 2017/2018 będzie studiować 1648 podchorążych i prawie 9500 studentów cywilnych, w sumie ponad 11 tys. osób. Około 3 tys. z nich to studenci pierwszego rocznika studiów mundurowych (ponad 600) i cywilnych. – Rozpoczynacie najciekawszy okres swego życia. Nie zmarnujcie go. Przyszliście do nas z talentami i nadziejami, my pomożemy zrealizować wasze marzenia – mówił do najmłodszych płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, rektor-komendant WAT.

Źródło: www.wojskonews.pl >>>

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/23780?t=Studenci-WAT-u-rozpoczeli-nauke

Czytany 319 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy