reklama
poniedziałek, 09 październik 2017 07:07

Wszystkie służby III RP. Od UOP przez WSI do ABW i SKW

Napisane przez r
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwie agencje specjalne zamiast jednej? Nowe ministerstwo ds. bezpieczeństwa państwa? PiS – oprócz poważnych zmian w sądownictwie oraz wzięcia się za media – przymierza się do zreformowania służb specjalnych.

O tym, że to jeden z najważniejszych dla ugrupowania celów do realizacji, po raz kolejny jakiś czas temu powiedział w wywiadzie dla telewizji Trwam Jarosław Kaczyński. W DGP pisaliśmy, że jeden z rozważanych wariantów zmian zakłada utworzenie nowego resortu i połączenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. Jednak na razie rządowy bądź poselski projekt zmian nie został przedstawiony.

Służby specjalne to jeden z tych newralgicznych dla państwa systemów, przy których politycy bardzo lubią majstrować – dość powiedzieć, że ABW, którą ponownie mają czekać przemiany, to trzecie wcielenie najważniejszej służby w ciągu ostatnich trzech dekad. Przy czym politycy lubią się skupiać na tym, komu służby mają podlegać, a nie na tym, jak mają realizować stawiane im cele.

Warto więc przy okazji kolejnej reformy określić choćby takie drobnostki, jak np. to, kto ma odpowiadać za wywiad elektroniczny, bo dziś wielu kwestii w tym obszarze prawo po prostu nie obejmuje. Więcej

Źródło: www.wojskonews.pl

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/559825,sluzby-iii-rp-historia-powstanie-uop-abw-wsi.html

Czytany 704 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy