reklama
wtorek, 10 październik 2017 16:25

MON będzie degradował, stopnie straci m.in. Jaruzelski. "Liczymy, że parlament szybko uchwali tę poprawkę"

Napisane przez r
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konsultacje dotyczące projektu przewidującego pozbawienia stopni m.in. Wojciecha Jaruzelskiego dobiegają końca; mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni dokument trafi na Radę Ministrów, a następnie do parlamentu, który szybko uchwali zmianę - powiedział PAP wiceszef MON Michał Dworczyk.

Przygotowany przez MON projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku obrony przewiduje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego - również pośmiertnie - osoby, która z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlega obowiązkowi służby wojskowej, oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz w treści tych dokumentów.

Projekt ten jest obecnie w konsultacjach międzyresortowych, które dobiegają końca. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni trafi on na Radę Ministrów a następnie do Sejmu i liczymy, że parlament szybko uchwali tę poprawkę, która przywraca elementarną sprawiedliwość - powiedział w rozmowie z PAP Dworczyk.

Jak tłumaczył do dzisiaj jest wiele osób, które były bezpośrednio zaangażowane w działania organów bezpieczeństwa państwa, w tym np. w działania informacji wojskowej, która "jest jedną z najbardziej mrocznych służb wywodząca się bezpośrednio z wywiadu sowieckiego, wojskowego, noszą stopnie oficerskie". Więcej

Źródło: www.wojskonews.pl

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/560032,wojciech-jaruzelski-straci-stopnie-wojskowe.html

 

Czytany 502 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji