reklama
środa, 11 październik 2017 19:22

BBN odpowiada MON ws. systemu dowodzenia

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

BBN podtrzymało dotychczasowe stanowisko w sprawie systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. W poniedziałek pismo w tej sprawie zostało wysłane do MON – poinformował Defence24.pl szef Biura Paweł Soloch.

– To pismo ma charakter bardziej szczegółowy. Podtrzymaliśmy nasze stanowisko i daliśmy jego szczegółową wykładnię. Staraliśmy się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia dotyczące np. rzekomego rozdwojenia dowództwa – powiedział prezydencki minister w rozmowie z Defence24.pl.

– Jesteśmy gotowi do roboczych rozmów w sprawie systemu kierowania i dowodzenia. Zdajemy sobie sprawę, że analiza tego, co przedstawiliśmy zajmie trochę czasu, ale mamy nadzieję, że dalej będziemy się konsultować i dojdzie do rozstrzygających ustaleń – zapewnił Soloch.

Propozycję nowego systemu dowodzenia MON przedstawiło w maju, prezentując Koncepcję Obronną RP, jawną część raportu z przeprowadzonego w resorcie Strategicznego Przeglądu Obronnego. Wraz z pełną wersją raportu do BBN został przesłany także projekt ustawy zmieniającej obecny system dowodzenia.  MON zaproponowało m.in. przywrócenie szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego roli naczelnego dowódcy na czas wojny, odtworzenie osobnych dowództw rodzajów sił zbrojnych oraz powołanie w ramach SG WP Inspektoratu Szkolenia i Dowodzenia.

Źródło: www.wojskonews.pl >>>

http://www.defence24.pl/678262,bbn-odpowiada-mon-ws-systemu-dowodzenia-news-defence24pl

 

Czytany 344 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy