reklama
środa, 11 październik 2017 19:26

PiS złożyło projekt ws. finansowania przez MON strzelnic i pomników tradycji oręża polskiego

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Posłowie PiS złożyli w środę w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którym Ministerstwo Obrony Narodowej mogłoby wesprzeć finansowo jednostki samorządu terytorialnego w budowie lub utrzymaniu strzelnic i pomników tradycji oręża polskiego - poinformował PAP poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.

"My proponujemy w tym projekcie, aby z budżetu MON była możliwość wspierania jednostek samorządu terytorialnego, szczególnie w zakresie modernizacji czy też budowy i remontów strzelnic różnego rodzaju, które są na terenach poszczególnych gmin czy powiatów. Jest to związane oczywiście z rozwijaniem sportu strzeleckiego wśród dzieci, młodzieży, ale również organizacji proobronnych" - powiedział Skurkiewicz.  Poseł PiS ocenił, że obecnie wiele strzelnic niszczeje, a ze względu na obowiązujące przepisy, nie mogą być one użytkowane. "Chcemy, żeby tych strzelnic było jak najwięcej, być może uda nam się stworzyć taki mechanizm, dzięki któremu będziemy mogli powiedzieć, że w każdym powiecie mamy przynajmniej jedną strzelnicę" - powiedział. 

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/171019728-PiS-zlozylo-projekt-ws-finansowania-przez-MON-strzelnic-i-pomnikow-tradycji-oreza-polskiego.html#ap-1

 

Czytany 154 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy