reklama
czwartek, 12 październik 2017 14:16

MON szuka hakerów. Mają bronić Polski w razie cyberwojny

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Antoni Macierewicz chce stworzyć cyberarmię, by skutecznie odeprzeć ataki w sieci. Ale musi znaleźć kilkuset wybitnych speców. Eksperci nie mają złudzeń: to prawie niemożliwe. 

W ciągu minuty na całym świecie dochodzi do ponad 18,5 tys. ataków hakerskich. Zauważył to w końcu polski rząd: podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, ogłosił plan stworzenia cyberarmii, którą ma zasilić „przynajmniej tysiąc żołnierzy zdolnych do walki w cyberprzestrzeni”.

- W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z poważnym atakiem kilka dni przed szczytem NATO i w trakcie samego szczytu - ujawnił szef MON. Ale szczegółów nie podał.  Przykłady ataków można jednak wymieniać bez końca. W czerwcu ukraińskie banki, rządowe sieci, system telekomunikacyjny, firmy handlowe i medialne stanęły na kilkadziesiąt godzin, bo złapały sprytnego wirusa szyfrującego dane i wymuszającego okup. Podejrzenia padły jak zwykle na Rosję. To jej hakerzy uderzali w elektrownie w Stanach Zjednoczonych, krytyczną infrastrukturę Estonii i włamywali się na serwery Partii Demokratycznej podczas kampanii wyborczej w USA. I to Rosjanie prowadzą w sieci nieustanną kampanię dezinformacyjną z pomocą trolli.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://wyborcza.pl/7,156282,22499760,mon-szuka-hakerow-maja-bronic-polski-w-razie-cyberwojny.html

 

Czytany 126 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy