reklama
sobota, 04 listopad 2017 08:39

W stolicy odbędzie się gra miejska. Alarm!

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2017 r., w Warszawie odbędzie się Gra Miejska Alarm! Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych na wydarzenia w stolicy w listopadzie 1918 r.

Uczestnicy Gry wcielą się w młodych konspiratorów i będą mieli za zadanie roznieść wieść o alarmie, który został ogłoszony w Warszawie w związku z przybyciem Józefa Piłsudskiego.

 Gra Miejska będzie się składała z dwóch części. Najpierw uczestnicy zmierzą się z etapem wstępnym w Internecie i w ten sposób wyłonionych zostanie 60 najlepszych graczy, którzy zakwalifikują się do etapu miejskiego przewidzianego na 10 listopada. Na zespoły czeka wiele zadań, które trzeba będzie wykonać w przestrzeni miasta.

- Nie zabraknie spotkań z ucharakteryzowanymi aktorami oraz zadań wymagających innego spojrzenia na miasto – poinformował Szymon Dąbrowski, jeden z twórców Gry. - Jak zwykle liczyć się będzie współpraca w grupie, spryt oraz znajomość miasta. Uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości w formie gry-przygody to naprawdę ciekawy pomysł na spędzenie tego listopadowego dnia – dodał.

 Dla uczestników Gry przygotowane są nagrody. Każdy otrzyma niecodzienną pamiątkę, a zespoły, które zajmą miejsca na podium otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Zgłoszenia drużyn złożonych z 3 do 6 osób odbywają się za pomocą internetowego formularza zamieszczonego na stronie www.alarm.gramiejska.pl. Udział w Grze jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Dowództwem Garnizonu Warszawa, a realizatorem - Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR.

 Źródło: DGW  >>>

Więcej informacji na stronie: www.alarm.gramiejska.pl. Profil Gry w serwisie Facebook: www.facebook.com/warszawagra.

 

Czytany 211 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji