reklama
sobota, 11 listopad 2017 10:07

Bp Guzdek: Trzeba usuwać to, co dzieli a pomnażać to, co łączy wspólnotę

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budowa wspólnoty to zadanie na czas obecny i na przyszłość. Trzeba usuwać to, co dzieli a pomnażać to, co łączy i buduje wspólnotę - powiedział bp połowy Wojska Polskiego Józef Guzdek podczas mszy św. z okazji Święta Niepodległości. Przypomniał też, że "budowa wspólnoty, to podstawowe zadanie także na czas obecny i na przyszłość".

Budowa wspólnoty to zadanie na czas obecny i na przyszłość. Trzeba usuwać to, co dzieli a pomnażać to, co łączy i buduje wspólnotę - powiedział bp połowy Wojska Polskiego Józef Guzdek podczas mszy św. z okazji Święta Niepodległości. Przypomniał też, że "budowa wspólnoty, to podstawowe zadanie także na czas obecny i na przyszłość".Msza św. w intencji ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 

Trzeba konsekwentnie usuwać to, co dzieli a pomnażać to, co łączy wspólnotę - zaznaczył hierarcha. Potrzebne są solidarność, pokora, wzajemne zaufanie, odpowiedzialność za każde wypowiedziane słowo, wzajemny szacunek i służba prawdzie - dodał. W homilii bp Guzdek przypomniał drogę narodu polskiego do odzyskania niepodległości. Przytoczył słowa marszałka Józefa Piłsudskiego wypowiedziane w 1920 r., iż przekleństwem Polaków jest to "żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy". Dodał, że słowa te są dziś nadal aktualne.

Mszy św. odprawionej w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie przewodniczy metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Uczestniczą w niej m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką oraz premier Beata Szydło.

Żródło: www.wojskonews.pl  >>>

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bp-guzdek-trzeba-usuwac-to-co-dzieli-a-pomnazac-to-co-laczy-,nId,2463934#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Czytany 103 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy