reklama
poniedziałek, 13 listopad 2017 09:23

Od 2018 r. warta przed GNŻ wyposażona wyłącznie w polską broń

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Minister obrony Antoni Macierewicz podjął decyzję, że od 2018 r., kiedy będziemy obchodzić stulecie niepodległości, każda warta, która będzie stała przed Grobem Nieznanego Żołnierza, będzie wyposażona wyłącznie w polską broń - poinformował w poniedziałek wiceszef MON Michał Dworczyk.

"Warto podkreślić, jeżeli mówimy już o samej warcie przed Grobem Nieznanego Żołnierza: to był ostatni raz, kiedy 11 listopada, przed tym jednym z najważniejszych takich miejsc memoratywnych w Polsce, została zaciągnięta warta wyposażona w postsowiecką broń" - powiedział Dworczyk na antenie Radia Wnet.

"Minister obrony Antoni Macierewicz podjął decyzję o tym, że już od 2018 r., od roku, w którym będziemy obchodzić stulecie naszej niepodległości, każda warta, która będzie stała przed Grobem Nieznanego Żołnierza, każdy polski żołnierzy będzie wyposażony wyłącznie w polską broń" - zapowiedział wiceminister. Jak dodał, "relikty przeszłości, niechlubnej przeszłości, kiedy sowieckie tradycje dominowały w Wojsku Polskim, odchodzą ostatecznie w niebyt".

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/171119724-Dworczyk-od-2018-r-warta-przed-Grobem-Nieznanego-Zolnierza-wyposazona-wylacznie-w-polska-bron.html

 

Czytany 240 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Sceptyk

    żołnierz zgoda łatwo to można przeprowadzić. Zostają jeszcze funkcjonariusz innych słuzb nie zołnierze.W tem roku swoje pododdziały wystawiła :Policja, Służba celn czy skarbowa ( jak zwał to zwał ), Służba Więzienna, Straż Pożarna, Straż graniczna ...Jak tak dalej będzie to i Straż marszłkowska zawita czy też BOR