reklama
wtorek, 14 listopad 2017 17:40

Jesienne święto biegów w Węgorzewie

Napisane przez kpt. Rafał Ługiewicz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tradycyjnie żołnierze 11 Mazurskiego Pułku Artylerii brali czynny udział przy organizacji Jesiennego Święta Biegów, zorganizowanego w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Jako impreza towarzysząca Jesiennemu Świętu Biegów 12 listopada w Ogonkach odbył się IV Marsz Niepodległości. Piechurzy po ścieżce szutrowej starym torowiskiem i po drogach leśnych pokonali 4,5 km. Po zakończeniu marszu, poczet flagowy wystawiony przez dywizjon dowodzenia dokonał oficjalnego podniesienia flagi państwowej, podczas którego odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Po krótkiej rozgrzewce, którą dla biegaczy poprowadziła szer. Anna KULESZKA, ponad 200 zawodników wystartowało w I Biegu Niepodległości na 5 km i III edycji biegu „Biegam Bo Lubię Lasy” na 10 km. Biegnąc ścieżkami leśnymi, częściowo po nasypie kolejowym, uczestnicy biegów mogli podziwiać mazurską przyrodę w wyjątkowo na tę porę roku bajecznej, jesiennej szacie. Oprócz zabezpieczenia tras biegu, węgorzewscy żołnierze brali czynny udział w biegu, gdzie osiągnęli następujące wyniki:

  • I miejsce w kategorii do 30 lat na 10 km kobiet - szer. Anna KULESZKA  z czasem 51.01 /najlepsza Węgorzewianka na 10km, 2 miejsce w kategorii służb mundurowych, 3 w kat. Open;
  • II miejsce w kategorii do 30 lat na 10 km kobiet - szer. Monika GAŁĘZIEWSKA z czasem 51.40;
  • III miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 30 lat na 5 km - chor. Artur PŁACZEK z czasem 19,50;
  • II miejsce w kategorii służb mundurowych na 5 km - szer. Anna CHODAŃ.

najlepszy biegający Węgorzewianin na 10 km z czasem 43,16 - chor. Tomasz Rymszewicz.

Drużyna 11 Pułku Artylerii w składzie: szer. Anna Kuleszka, por. Jakub ŻAK i kpr. Grzegorz Soborski zajęła 3 miejsce ustępując reprezentacjom z Giżycka i Gołdapi.

Jednym z wręczających pamiątkowe puchary i upominki dla najlepszych był Dowódca 11 Pułku Artylerii płk dypl. Jacek Wera, który mógł osobiście pogratulować swoim podwładnym osiągniętych wyników.

Na zakończenie zmagań sportowych, na wszystkich czekał wydawany przez żołnierzy posiłek regeneracyjny.

Tekst: kpt. Rafał Ługiewicz

Zdjęcia: st. sierż. Krzysztof Łupiński

Czytany 192 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy