reklama
niedziela, 03 grudzień 2017 11:10

Rodzinny interes w siłach specjalnych. Co zostało z JW Nil

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednostka sił specjalnych Nil miała być "oczami i uszami" polskich komandosów. Zamiast tego stała się rodzinnym interesem, gdzie swoich promuje się kosztem najlepszych specjalistów.

Jest kwietniowy poranek. Sobota. Taki wolny dzień to dla Marty błogosławieństwo. Od ponad roku zarywa weekendy, biorąc udział w tworzeniu jednostki sił specjalnych, która ma być zabezpieczeniem Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Ale teraz o tym nie myśli. Wchodzi do osiedlowego sklepu, żeby kupić dzieciakom i mężowi bułki na śniadanie. Snuje plany spaceru po parku i nad Wisłą. W pierwszej chwili nie dostrzega dziwnego bezruchu. Jej uwagę zwraca brak muzyki, która zwykle rozbrzmiewa w sklepie. Zamiast tego radio nadaje wiadomości. Marta wychwytuje pojedyncze słowa.

Katastrofa. Samolot. Ofiary. Polska delegacja do Katynia. Marta nieruchomieje. Radio podaje listę osób na pokładzie Tupolewa: Prezydent Lech Kaczyński, jego żona... Padają nazwiska posłów, senatorów, duchownych, wojskowych… "Gen. Włodzimierz Potasiński" - słyszy.

Marta wie, że śmierć tego człowieka zmieni wiele. Nie może się jednak spodziewać, że już niebawem marzenia generała pójdą w odstawkę. A wraz z nimi i ona.

Źródło: onet.pl  >>>

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rodzinny-interes-w-silach-specjalnych-co-zostalo-z-jw-nil/5ymv1nt

 

Czytany 796 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Standard sp . z.o.o w MON ?

    " Istotną rolę zaczynają odgrywać powiązania rodzinne. W Nilu, Dowództwie Sił Specjalnych i Rejonowej Bazie Logistycznej w Krakowie są zatrudniani krewni i znajomi ważnych oficerów. Lista jest długa. Jak ustalił Onet, aż kilkanaście żon, sióstr, córek byłych i obecnych żołnierzy pracuje w tych strukturach, w tym również najbliższa rodzina płk. Krupy, jego zastępcy i szefa sztabu (patrz: ramka poniżej) " sorry , ale TAK jet prawie w każdej jednostce . Tak zezwalają przepisy i stąd w MON mamy to co mamy . Czy jest to chore , jak to się ma do wykształcenia , doświadczenia zatrudnianych i dlaczego akurat tych ?? To pytanie tylko i wyłącznie ..retoryczne . :D:D:D

  • Lament .

    Gdyby Pani nie zwolniono , na pewno nie byłoby tematu . Pewna płaca . 13 , urlopowe , socjal . , nagrody . Żal i stąd artykuł . :p:p:p

  • Żołnierz

    Ten problem dotyczy chyba prawie każdej jednostki :D:D:D