reklama
poniedziałek, 04 grudzień 2017 16:40

Policjanci w Wiszni Małej początkowo bronili się zwykłym paralizatorem elektrycznym

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Podczas sobotniej strzelaniny przed bankomatem w Wiszni Małej koło Wrocławia przed bandytą strzelającym z kałasznikowa, policjanci początkowo bronili się zwykłym paralizatorem elektrycznym - podaje portal GazetaWroclawska.pl.

Według informatora portalu GazetaWroclawska.pl kiedy grupa szturmowa pododdziału antyterrorystycznego podchodziła do tego baraku, złodziej był w środku.

Jeden z kryminalnych otworzył drzwi do baraku. Złodziej stał z kałasznikowem gotowym do strzału. Jego kolega, czekający w samochodzie, musiał go wcześniej ostrzec, że na miejscu jest policja. Antyterroryści nie wiedzieli, że człowiek jest uzbrojony. Ale byli przygotowani tak, jakby był. Pierwszy szedł funkcjonariusz z „tarczą balistyczną”. Za nim po kolei członkowie zespołu uderzeniowego. Seria z kałasznikowa poszła na tarczę. Ona to wytrzymała - twierdzi informator. Według rozmówcy portalu policjant się nie zachwiał.

Tarcza spełniła swoje zadanie. To trzydzieści kilogramów. Nie da się jej przewrócić serią z kałasznikowa. Rzecz w tym, że ze strony zespołu uderzeniowego nie było natychmiastowej odpowiedzi ogniem. Zgodnie z planem akcji jeden ze szturmowców miał paralizator elektryczny i pistolet w kaburze. On zareagował i strzelił w stronę bandyty. Prąd oszołomił go na chwilę. Przestępca przyklęknął. Wtedy policjant trzymający tarczę usunął się na bok. Na moment. Być może, żeby zrobić kolegom miejsce do strzału. Ale strzały nie padły. Tymczasem bandyta doszedł do siebie i posłał śmiertelną serię w stronę szturmowców. Wtedy jeden z policjantów odrzucił paralizator, wyciągnął pistolet i zastrzelił napastnika - taki przebieg wydarzeń - różniący się od wersji oficjalnej - podaje GazetaWroclawska.pl.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/563947,policjanci-w-wiszni-malej-poczatkowo-bronili-sie-paralizatorem-elektrycznym.html

 

Czytany 229 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy