reklama
poniedziałek, 04 grudzień 2017 16:45

Antoni Macierewicz oglądał budynek dawnego więzienia. Jaką widzi dla niego przyszłość?

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zamiast kompanii batalion i nie w 2020 roku, a już w przyszłym. Ministerstwo Obrony Narodowej przyspiesza tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w Wielkopolsce. Takie stacjonować mają w Kaliszu, ale nadal nie wiadomo, w którym miejscu. Jedną z propozycji jest budynek po byłym więzieniu. W piątek odwiedził go Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz.

Antonii Macierewicz przyjechał do Kalisza w piątek po południu. Wizytę zaczął od więzienia. Przy pełnej eskorcie, witany m.in. przez Komitet Obrony Demokracji hasłami „hańba!”, w towarzystwie Grzegorza Sapińskiego i posła Piotra Kalety, który jest pomysłodawcą zlokalizowania przy Łódzkiej Wojsk Obrony Terytorialnej, oglądał popadający w ruinę zabytkowy budynek. - Oprócz tego są tam jeszcze trzy budynki, które są w dobrym stanie technicznym. Jest tam nawet magazyn broni z uwagi na to, że strażnicy musieli gdzieś broń składować. Było zaplecze socjalne, są pomieszczenia garażowe i można powiedzieć, że to są budynki niezależne. I tymi budynkami chciałem ministerstwo "zarazić" - zdradza Piotr Kaleta, poseł PiS.

Jeśli minister "zarazi się" pomysłem zagospodarowania nowszych obiektów, tworzących przez lata kompleks więzienny, wtedy będzie można myśleć o zagospodarowaniu budynku głównego. A sprawa, jak mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości i członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej, jest pilna, bo Antoni Macierewicz postanowił, że oddziały WOTów w Wielkopolsce powstaną już w przyszłym roku. - W Kaliszu nie będzie kompanii, tylko będzie batalion, a więc stan czynności tej formacji wzrośnie trzykrotnie. Myślę, że będzie to 300 osób, a co za tym idzie będzie się musiała pojawić inna formuła funkcjonowania tego batalionu, ponieważ w grę wchodzą również już pełne etaty wojskowe, być może także etaty cywilne - dodaje Piotr Kaleta. - w 2018 roku będzie musiał już wchodzić system naboru, powoływania odpowiednich dowódców i tworzenia programów szkoleń.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/antoni-macierewicz-ogladal-budynek-dawnego-wiezienia-jaka-widzi-dla-niego-przyszlosc,2019.html

 

Czytany 493 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji