reklama
poniedziałek, 04 grudzień 2017 20:49

MON przesłało BBN propozycje ws. systemu dowodzenia

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

Szef MON Antoni Macierewicz przesłał szefowi BBN Pawłowi Solochowi nową propozycję organizacji "Systemu Kierowania i Dowodzenia Sił Zbrojnych RP". Jak informuje MON, modyfikacja usuwa punkty dyskusyjne pomiędzy MON i BBN. MON proponuje m.in. przywrócenie Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych RP. - Propozycje MON zostaną przeanalizowane - powiedział w poniedziałek zastępca szefa BBN Dariusz Gwizdała.

- Potwierdzam, że MON przesłał odpowiedź na naszą propozycję reformy systemu kierowania i dowodzenia, przekazaną do ministerstwa przed dwoma miesiącami. Wyrażamy też satysfakcję, że po stronie resortu obrony pojawiła się wola szukania kompromisowych rozwiązań - powiedział zastępca szefa BBN. - Propozycje te będą poddane analizie. Mam nadzieję, że nie będą to zmiany jedynie kosmetyczne, a faktycznie zmierzające do zapewnienia warunków do prowadzenia połączonych operacji i połączonego szkolenia, co od początku było postulowane przez BBN - dodał. Zapowiedział, że "pełną opinię co do propozycji będziemy mogli przedstawić ministerstwu dopiero po dokładnej analizie".

 Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-12-04/mon-przeslalo-bbn-propozycje-nowej-organizacji-dowodzenia-armia/?ref=aside_najnowsze

 

Czytany 507 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy