reklama
czwartek, 07 grudzień 2017 08:20

Prokuratura postawiła nowe zarzuty byłym szefom SKW. Ale nie ujawnia ich – bo są tajemnicą śledztwa

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Prokuratura przedstawiła w środę kolejne zarzuty byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Poprzednie dotyczyły przekroczenia uprawnień i współpracy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Opozycja i współpracownicy generałów uważają je za absurdalne. 

W środę 6 grudnia 2017 o poranku Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotra Pytla. Doprowadzono go do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Działający w niej wydział ds. wojskowych od ponad roku prowadzi śledztwo w sprawie współpracy SKW z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji, za rządów PO.

Po wyjściu z przesłuchania, w rozmowie z OKO.press gen. Nosek komentował: „Sprawa jest polityczna. Służby podejmując dialog z FSB miały na celu interes bezpieczeństwa polskich sił zbrojnych, również tych wracających z Afganistanu. Miałem na wszystko zgodę przełożonych i organów państwa”.

Według generała śledztwo ma uderzyć w byłe kierownictwo SKW i w były rząd PO-PSL. „Chodzi o to by wmieszać Donalda Tuska w »niejasne« kontakty z Rosjanami, co wpisuje się w mit smoleński” – mówił w rozmowie z nami. Częścią tego mitu jest teoria o zamachu przeprowadzonym przez Rosjan, w skrajnej wersji – we współpracy z przedstawicielami polskich władz.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński zapewniał w środę, że generała Pytla zatrzymano w celu doprowadzenia na czynności w prokuraturze. Pierwotnie był wezwany na wtorek, ale się nie stawił. Więc wysłano po niego Żandarmerię.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

https://oko.press/prokuratura-postawila-nowe-zarzuty-bylym-szefom-skw-ujawnia-sa-tajemnica-sledztwa/

 

Czytany 169 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy